Google Drive Dokümanlar’da Varsayılan Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

Bugün ki ismi Google drive, gelecekteki ismi Google One olarak değişecek dokümanlar yazı editöründeki yazılarınızı varsayılan yazı tipine nasıl döndürebilirsiniz. Detaylar yazımızda..

Google Dokümanlar Varsayılan Yazı Tipi Değişimi:

Google Drive veya Google One Dokümanlar’ı benim gibi sık sık kullanan biri misiniz? kullandığınız yazı tipi ve diğer araçları da kullanmak veya değiştirmek oldukça kullanışlı ve zevkli bir çalışmadır.1. Google Drive,boş bir doküman açın.2. Yeni bir boş bir doküman açtıktan sonra ya da mevcut bir dokümanızı açtıktan sonra yazı metninizi seçin.Üst menüde bir çok seçenek göreceksiniz,burada kullanmak istediğiniz yazı tipini üst bölümdeki araç çubuğundan seçerek denemeler yapabilirsiniz.

Makale özelleştirmenizi bitirdiğinizde;

Biçim →  Paragraf Stilleri → Seçenekler → Varsayılan Stillerim Olarak Kaydet adımlarını Takip edin.Tüm bu işlemleri tamamladığınızda yeni bir dokuman oluşturup yazı yazmak istediğinizde biraz önce biçimlediğiniz yazı formatı ile hiçbir işlem yapmadan devam edebilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Developers Community Roadshow’a sizde katılın

WhatsApp kullanıcılarını şoke eden hata!