1. Ana Sayfa
  2. Google Drive

Google Drive Dokümanlarda Kodunuzu Biçimlendirin ve Görüntüleyin

Google Drive Dokümanlarda Kodunuzu Biçimlendirin ve Görüntüleyin
0

Google Dokümanlar’da kodu kolayca biçimlendirin ve görüntüleyin

Şu anda, Google Dokümanlar’da çalışırken, kod sunmak isteyen ortak çalışanların kodu belgeye yapıştırması ve ardından sözdizimini vurgulayarak stilleri manuel olarak uygulaması gerekir.
Dokümanlardaki kodu kod bloklarıyla biçimlendirmenize ve görüntülemenize olanak tanıyarak bu işlemi çok daha kolaylaştıran yeni bir akıllı tuval özelliği ekliyoruz.
 

Bu özellik, kodu endüstri standartlarıyla görselleştirerek kodun okunabilirliğini ve işbirliğini çok daha kolay hale getirmenizi sağlar.

Bir Dokümanda kodu biçimlendirmek ve görüntülemek için Ekle > Yapı taşları > Kod blokları > programlama dilinizi seçin veya ara @ > Kod blokları > programlama dilinizi seçin. Google Dokümanınıza akıllı çipler ve yapı taşları ekleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap