1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Drive Dökümanlarda Kelime Sayısını Öğrenme!

Google Drive Dökümanlarda Kelime Sayısını Öğrenme!
2

Microsoft Office alternatifleri arasında en iyi seçeneklerden biri olan Google Drive dökümanlarda kelime sayısı nasıl öğrenilir? 

 
Google Dokümanlar üzerinde çalışıyor ve her ikisinde de yazılı belgeler için kelime sayısını kontrol etmenin bir yöntemi olup olmadığını mı merak mı ediyorsunuz? Evet, bazılarınız zaten biliyor olabilir.

Google Dokümanlarda Kelime Sayısını Öğrenme

Google Dokümanlar’da, tıpkı Microsoft Word gibi yerleşik bir özelliğe sahip olduğundan kelime sayısını öğrenmek oldukça kolaydır.

 Bilgisayar Üzeriden Google Dokümanlarda Kelime Sayısını Öğrenme

1. Goole Drive için masaüstü uygulaması Drive, tıkla ve aç.

2. Yeni tıkla, > GoogleDökümanlar > “Hafifce sağ kayın > Boş Döküman tıkla açılsın.

3. Boş yeni google döküman sayfamız tarayıcı yeni sekmede açıldı. Kelime sayısını görmek için şu anda yazdığım bir paragraf yazısını, yeni sekmedeki Dökümana yapıştırıp, kelime sayısını sizlere göstermeye çalışacağım. İşte Google Dökümanlar sayfasının görünümü.

Büyük resim : 

4. Şimdi döküman sayfasında menü çubuğunda araçlar, tıkla Kelime Sayısı seçeneğini göreceksiniz, onu seçin.

 
5. Veya klavye kısayolunu da deneyebilirsiniz. Windows’ta Ctrl+Shift+C tuşlarını veya Mac’te Command+Shift+C komutlarını kullanarak da kontrol edebilirsiniz.
 
6.  Bundan sonra, belgelerde boşluk hariç sayfa, kelime, karakter ve Boşluksuz karakter sayısının olduğu bir pencere açılır.
 

7. Bundan sonra, belgelerde boşluk hariç sayfa, kelime, karakter ve Boşluksuz karakter sayısının olduğu bir pencere açılır.


 
İsterseniz, belgedeki herhangi bir alanı bile vurgulayabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Teşekkürler, yardımı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir