Google Drive Dokümanlar ve Slaytlar’a diğer dosyalardan kolayca resim ve grafik ekleyin
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Drive Dokümanlar ve Slaytlar’a diğer dosyalardan kolayca resim ve grafik ekleyin

+ - 0
 Google Dokümanlar ve Slaytlar’daki Keşfet özelliği, üzerinde çalışmakta olduğunuz şeyle ilgili Google Drive dosyalarını aramayı kolaylaştırır. 
 
Bu lansmanla, G Suite Basic, Business ve Enterprise kullanıcıları, bu dosyalardaki görüntü ve grafikleri – Keşfet panelinin içinden – görüntüleyebilir ve bunları dokümanlarına veya sunumlarına hızlı ve kolay bir şekilde ekleyebilirler.

Aynı grafiği G Suite’te birden çok doküman ve sunuda kullanabilirsiniz. Fakat bu grafik değişirse, her bir dosyada yerini almak çok zaman alıcı olabilir. Neyse ki, Google geçen hafta kullanıcıların Google Dokümanlar’dan Google Dokümanlar’dan grafikler yerleştirmelerine ve tek bir tıklamayla güncellemelerine olanak tanıyan bir güncelleme yaptı. Zaman

kazanmak ve sıkıcı işlerden kaçınmak için bu kolay özelliği kullanın.

Verilerinizi Google E-Tablolar’a girin ve bir grafik oluşturmak için Ekle> Grafik’i tıklayın.
Google Slaytlar’da, Ekle> Grafikler> E-Tablolar’a tıklayın. E-Tablolar’dan yerleştirmek istediğiniz grafiği seçin.

“Elektronik sayfaya bağla” kutusunun işaretli olduğundan emin olun . Bu, sunumunuzdaki grafik ve elektronik sayfadaki orijinal veriler arasında dinamik bir bağlantı oluşturur. Bu, Dokümanlar’da da çalışır.
Gerekirse, E-Tablolar’a geri dönün ve verilerinizde değişiklik yapın. Grafiğinizi Slaytlar’da görüntülediğinizde, “Güncelle” yi tıklayabilir ve grafik otomatik olarak güncellenir.
Bu videoyu YouTube’da izlemek için burayı tıklayın.
Kaynak: https://www.bettercloud.com/monitor/the-academy/how-to-embed-charts-from-sheets-in-slides-and-docs/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap