1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Formlar için yeni paylaşım iletişim kutusu

Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Formlar için yeni paylaşım iletişim kutusu
+ - 0

Google, Web üzerinde Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Formlardan dosya paylaşmak için kullandığınız arayüzü güncelliyor

Bu, dosyaları paylaşmak ve paylaşılan sürücülerin üyelerini yönetmek için kullanılan önceki arayüzün yerini alacaktır. Bu değişiklikler, erişimi gerekenin ötesine genişletmeden dosyaları yalnızca belirli kişilerle paylaşmayı kolaylaştıracaktır.

Dosyaları paylaşmak işbirliği için çok önemlidir. Bu, özellikle daha fazla iş gücü uzak ve farklı konumlardaki dosyalar üzerinde işbirliği yaptığı için geçerlidir. Dosyaları belirli kişilerle paylaşmayı kolaylaştırarak, istenmeyen kullanıcıların erişim riskini azaltırken işbirliğini geliştirmeyi umuyor.

Paylaşım deneyiminde birkaç değişiklik yaptı. Bunlar, ortak görevleri gerçekleştirmeyi, yanlışlıkla izin değişikliklerinden kaçınmayı ve bir dosyaya kimlerin erişebileceğini kolayca görmeyi kolaylaştırır. Özellikle şunu fark edebilirsiniz:

  • Ayrılmış, görev odaklı arayüz: Yeni paylaşım iletişim kutusu, dosya paylaşma, izinleri değiştirme ve dosya erişimini görüntüleme gibi önemli kullanıcı görevlerini vurgular. Yeniden tasarım ayrıca kişilerle ve gruplarla paylaşımı görsel olarak bağlantı paylaşımından ayırır.
  • Hızlı “bağlantıyı kopyala” düğmesi: Bağlantı izinlerini değiştirmeden bağlantıyı almayı kolaylaştırmak için bir “bağlantıyı kopyala” düğmesi ekledik.
  • Mevcut erişimi kolayca görün: Yeni arayüz, öğeye şu anda kimin erişebildiğini daha net bir şekilde göstererek izinleri hızlı bir şekilde denetlemeyi ve değiştirmeyi kolaylaştırır.
Google Drive ve Dokümanlar düzenleyici dosyaları için yeni paylaşım arayüzü

 

Google Drive ve Dokümanlar düzenleyici dosyaları için eski paylaşım arayüzü

 28 Nisan 2020’den itibaren aşamalı sunum (özellik görünürlüğü için 15 güne kadar)
 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap