Google Dokümanlar’daki paragraflardan önce sayfa sonu ekleme

Artık Google Dokümanlar’daki yeni “Önce sayfa sonu ekle” seçeneğiyle her zaman yeni bir sayfada başlayacak bir paragrafı işaretleyebilirsiniz.

Artık Google Dokümanlar‘daki yeni “Önce sayfa sonu ekle” seçeneğiyle her zaman yeni bir sayfada başlayacak bir paragrafı işaretleyebilirsiniz. 

 
Belirli paragraf stillerinin başlıklar, altyazılar veya başlıklar gibi her zaman yeni bir sayfa oluşturmasını istiyorsanız bu özellikle yararlıdır.
 

Dokümanlar’da yeni” Önce sayfa sonu ekle ” paragraf stilini ekleme

Bu aynı zamanda Microsoft Word’ü ve paragraflara ve Dokümanlara uygulanan “Sayfa sonundan önce” olan diğer üçüncü taraf belgeleri içe ve dışa aktarabileceğiniz anlamına gelir ve Dokümanlar bu biçimlendirmeyi koruyacaktır.

Dokümanlar menü çubuğunda Biçim > Satır ve paragraf aralığı> seçeneğine gidip “Önce sayfa sonu ekle ” yi tıklatarak bu biçimlendirme stilini ekleyebilirsiniz.”Dokümanlar’daki paragraf stilleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin.

Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/10/add-page-break-before-paragraphs-in.html?utm_source=adnanguneycom.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Microsoft Edge’e GeForce Now desteği geldi!

Google’dan Duyuru: Klasik Google Sites’ta düzenleme; artık 1 Aralık 2021’den itibaren kullanıma sunulmayacak