Google Dokümanlar’a yazarken kelime sayımını görüntüleyin

Kullanıcıların sık sık kelime sayısını yazdıkları belgelerde görmeleri gerekir. Bu bilgileri her görüntülemek istediğinizde Araçlar> Sözcük Sayısı bölümüne gitmek yerine , şimdi belgenin…

Kullanıcıların sık sık kelime sayısını yazdıkları belgelerde görmeleri gerekir. Bu bilgileri her görüntülemek istediğinizde Araçlar> Sözcük Sayısı bölümüne gitmek yerine, şimdi belgenin sol alt köşesinde sürekli olarak görüntülemek için yazarken Araçlar> Sözcük Sayısı> Sözcük sayısını göster’i seçmeniz yeterlidir:
Bu bilgilerin gösterilmesinin, minimum veya maksimum kelime sayımı gerektiren dokümanlar üzerinde çalışan kullanıcılar için yararlı olacaktır.

Sözcük sayımı kutusunu tıklarsanız, sayfa sayımı, karakter sayımı (boşluklu ve boşluksuz) gibi daha fazla bilgi de görüntüleyebilirsiniz. Metnin belirli bir bölümünün kelime sayısını görmek için, sadece belgenizdeki o bölümü vurgulayın. Daha fazla bilgi için Yardım Merkezimize bakın.Kaynak:

https://gsuiteupdates.googleblog.com/2019/09/display-word-count-docs.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Seksenler dizisi: başlamadan, Birol Güven ilk büyük hatasını yaptı!

Alkali Suyun Tam Bir Saçmalık Olduğunu Gösteren 7 Bilimsel Kanıt