Google Dokümanlar’a Android için Karanlık Mod Geldi

Android İçin Google Drive Dokümanlara, E-Tablolar ve Slaytlara Karanlık Mod Geldi

Android İçin Google Drive Dokümanlara, E-Tablolar ve Slaytlara Karanlık Mod Geldi

Android İçin Google Drive Dokümanlara, E-Tablolar ve Slaytlara Karanlık Mod Geldi
Google, Karanlık tema desteğini Android’de Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için de yayınladı. Koyu tema, ürün arayüzünü ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği, düşük ışıklı ortamlarda daha kullanışlı hale getirebilecek ve pil ömründen tasarruf sağlayacak şekilde akıllıca ayarlayacak.

Arama motoru, e-posta serisi, harita uygulaması ve mobil işletim sistemi gibi servisleri ile yüz milyonlarca kullanıcıya hizmet veren Google, Android için G Suite uygulamalarını güncelledi ve artık Google Dokümanlar’ı, Google E-Tablolar’ı ve Google Slaytlar’ı karanlık modda kullanabileceksiniz.

Bildiğiniz gibi Google, Android 10 ile birlikte Gmail, Takvim ve Google Arama gibi bazı uygulamalarına zaten karanlık mod desteği sunmuştu. Ancak şimdi şirketin Microsoft Office alternatifi uygulamaları G Suite de karanlık mod desteğine kavuşuyor. Ancak bu karanlık modun işletim sistemi ile uyumlu çalıştığını belirtelim.

Karanlık Temadaki Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar

Bu özellik Android sistem ayarlarına otomatik olarak saygı gösterir. Koyu tema ayrıca Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar uygulamalarında her uygulamada Menü> Ayarlar> Tema> Koyu’ya giderek ayrı ayrı etkinleştirilebilir . Koyu temayı kullanırken, Diğer> Açık temada görüntüle temasını kullanarak mevcut temanızı veya sayfanızı Işık temasında önizleyebilirsiniz.

 Google, G Suite uygulamaları için karanlık mod desteğini şimdilik sadece Android kullanıcılarına özel olarak yayınladı. İlerleyen dönemde iOS ve masaüstü sürümlerin de karanlık mod alıp almayacağını ne yazık ki bilmiyoruz ancak karanlık modun kullanıcılar tarafından talep edilen bir özellik olduğunu düşünürsek Google’ın bu isteğe kulak tıkamayacağını tahmin edebiliriz.

Temanızı seçin

Hafif temada görüntüle

Android İçin Google Drive Dokümanlara, E-Tablolar ve Slaytlara Karanlık Mod Geldi

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Bilim İnsanı Rich Davis, maskenin önemini göstermek için yaptığı testle dikkatleri üzerine çekti. Maskeli ve maskesiz olarak konuşan, hapşıran, öksüren ve şarkı söyleyen Davis, sonuçları paylaştı

Bilim insanından şaşırtan test! Maskeli ve maskesiz hapşırık deneyi!

Google Haritalar'ın Android Sürümüne Trafik Işıkları Özelliği Geliyor

Google Haritalar’a Trafik Işıkları Geliyor