1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Dokümanlar’a aktarılan PDF’ler yakında her zamankinden daha iyi görünecek

Google Dokümanlar’a aktarılan PDF’ler yakında her zamankinden daha iyi görünecek
0

Google Dokümanlar bugünlerde tercih edilen ortak çalışma aracı olabilir, ancak PDF hala belgeleri paylaşmak için son derece popüler bir formattır. 

Artık Google, daha iyi biçimlendirme ve görüntü içe aktarma dahil olmak üzere bir dizi yeni iyileştirme sayesinde PDF ve DOC arasındaki dönüştürme sürecini her zamankinden daha iyi hale getiriyor.Bu, Google‘ın PDF dönüştürme sürecinin oldukça büyük bir revizyonu gibi görünüyor. Şirket, bir dizi güncellemenin uygulandığını söylüyor ve birkaç göze çarpan iyileştirme listeliyor: Daha iyi düzen dönüşümleri sayesinde, etraflarını saran resimlerin ve metinlerin artık Dokümanlar‘da düzgün bir şekilde konumlandırılma olasılığının daha yüksek olması gerekiyor. Çoklu sütunlar, özel sayfa boyutları, kenarlıklı tablolar ve içerik sıralaması da değiştirildi. Son olarak, altı çizili metin ve üstü çizili metin gibi daha fazla metin stili ve biçimlendirme desteklenir.

 

PDF’leri Google Dokümanlar’a aktarmak artık daha fazla biçimlendirme seçeneğini destekliyor.

Bir PDF dosyasını Dokümanlar’a en son ne zaman içe aktarmaya çalıştığımı hatırlayamasam da, bu, bunu benden daha sık yapan kişiler için kullanışlı olmalı. Sunum bugün başlıyor ve Google, tamamlanmasının yalnızca birkaç gün alacağını söylüyor . Workspace / G Suite ve Education müşterilerinin kullanımına sunulacak şekilde listelenmiştir, ancak iyileştirmelerin gelecekte günlük tüketiciler için de geçerli olmaması için hiçbir neden yoktur.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap