Google Dokümanlar, sinir bozucu özelliğini sonunda kaldırıyor!
  1. Ana Sayfa
  2. Google Drive

Google Dokümanlar, sinir bozucu özelliğini sonunda kaldırıyor!

0

Google Dokümanlar yeni getireceği özellik ile birlikte can sıkan bildirim sorununu ortadan kaldırıyor. İşte detaylar…

Birçok kişi iş hayatında bireysel veya şirket içerisinde kullanılan uygulamalara bağlı olarak yaşıyor. Fakat bu platformlarda yer alan ve engel olamadığımız bazı sinir bozucu özellikler çalışma konsantrasyonumuzu olumsuz yönde etkileyebiliyor. Google Dokümanlar tarafından kullanılan bildirim

Google Dokümanlar, artık bildirim göndermekte diretmeyecek!

Google tarafından bugün yapılan paylaşımda, Dokümanlar uygulamasının artık direkt bildirim göndermekte ısrarcı olmayacağı söylendi. Bu sayede eskiden olduğu gibi dosya içerisinde yapılan en ufak değişiklikte bile onlarca bildirim almayacağız.

Buna ek olarak bir de Google yeni bildirim seçeneği getiriyor. Eğer şirketiniz Office yazılımlarını kullanıyorsa, dosyalarda yapılan değişiklikleri e-posta olarak almayı seçmek mümkün olacak. Bu sayede direkt bildirimden kaçınılabilecek.

Google tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Birden fazla belgedeki ilgili değişiklikleri ve yorumları takip etmek zor olabilir. Size hangi yorumların ve değişikliklerin bildirileceğini belirleme seçeneği sunuyoruz. Bu sayede en çok dikkat etmeniz gerekenleri daha kolay takip edebilirsiniz.

Bu güncellemenin ardından, yapılan değişiklik sonrasında bildirim e-postalarını düzenle seçeneği ile birlikte tek bir mesajda toplanabilecek. Ayrıca bu değişikliklerin kim tarafından ne zaman yapıldığını görebilmek de mümkün olacak.

Kısacası artık dosya içerisine virgül eklendiğinde bile gelen zaman rahatsız edici gereksiz bildirimi almayacağız. Ek olarak, yapılan değişiklikleri veya yanlış yazımları görebilmek için özel renkler kullanılacak. Bunu da yukarıdaki görselde net bir şekilde görmek mümkün.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap