Google Dokümanlar için Otomatik düzeltme artık web’de kullanılabilir
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Dokümanlar için Otomatik düzeltme artık web’de kullanılabilir

0

Otomatik düzeltme artık web’deki Google Dokümanlar için kullanılabilir
Google, 18 Şubat 2020 tarihinde Google Suit resmi bloğundan duyurdu. Geçen yıl Gmail’de yazdığınız gibi yazım ve dilbilgisi düzeltmelerini iyileştirdik. Şimdi, bu işlevi web’deki Google Dokümanlar‘a taşıyoruz.

Otomatik düzeltme, belgeleri hızlı ve güvenli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olur. Yanlış yazılmış kelimeler yazılırken otomatik olarak düzeltilir ve gri kesik çizgili bir alt çizgiyle gösterilir. Siz yazmaya devam ettikçe, bu kesikli çizgi kaybolacaktır.

Bir düzeltmeyi geri almanız gerekirse, geri al tuşuna basabilir, otomatik olarak düzeltilen kelimenin üzerine gelirken “Geri Al”ı seçebilir veya Command + Z gibi klavye kısayollarını kullanabilirsiniz.

Bu özellik varsayılan olarak AÇIK olacaktır ve Araçlar> Tercihler’e gidip “Yazımı otomatik olarak düzelt” seçeneğinin işaretini kaldırarak devre dışı bırakılabilir.

18 Şubat 2020’den itibaren en geç 3 Mart 2020’den itibaren kişisel Google Hesapları olan tüm G Suite müşterileri ve kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir