Google Dokümanlar için Otomatik düzeltme artık web’de kullanılabilir

Otomatik düzeltme artık web’deki Google Dokümanlar için kullanılabilir

Otomatik düzeltme artık web'deki Google Dokümanlar için kullanılabilir

Otomatik düzeltme artık web’deki Google Dokümanlar için kullanılabilir
Google, 18 Şubat 2020 tarihinde Google Suit resmi bloğundan duyurdu. Geçen yıl Gmail’de yazdığınız gibi yazım ve dilbilgisi düzeltmelerini iyileştirdik. Şimdi, bu işlevi web’deki Google Dokümanlar‘a taşıyoruz.

Otomatik düzeltme, belgeleri hızlı ve güvenli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olur. Yanlış yazılmış kelimeler yazılırken otomatik olarak düzeltilir ve gri kesik çizgili bir alt çizgiyle gösterilir. Siz yazmaya devam ettikçe, bu kesikli çizgi kaybolacaktır.

Bir düzeltmeyi geri almanız gerekirse, geri al tuşuna basabilir, otomatik olarak düzeltilen kelimenin üzerine gelirken “Geri Al”ı seçebilir veya Command + Z gibi klavye kısayollarını kullanabilirsiniz.

Bu özellik varsayılan olarak AÇIK olacaktır ve Araçlar> Tercihler’e gidip “Yazımı otomatik olarak düzelt” seçeneğinin işaretini kaldırarak devre dışı bırakılabilir.

18 Şubat 2020’den itibaren en geç 3 Mart 2020’den itibaren kişisel Google Hesapları olan tüm G Suite müşterileri ve kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Dünyanın en çok kullanılan e-posta servislerinden olan Gmail, paylaştığı bir açıklama ile birlikte Files uygulamasıyla entegre bir şekilde çalışacağını duyurdu.

Gmail, Apple’ın Files uygulaması ile entegre çalışacak

Windows 10'un Son Güncellemesi, Masaüstündeki Tüm Dosyaları Siliyor

Son Windows 10 Güncellemesi, Masaüstündeki Her Şeyi Siliyor