Google Dokümanlar, aynı anda birden fazla metin bloğunu biçimlendirmeye olanak tanıyacak
  1. Ana Sayfa
  2. Google Drive

Google Dokümanlar, aynı anda birden fazla metin bloğunu biçimlendirmeye olanak tanıyacak

0

Google Dokümanlar kullanıcıları artık farklı metin bloklarına aynı düzenlemeyi kolayca uygulayabilecek. Platform, kullanıcılara aynı anda birden çok bloğu seçebilme özelliği sunacak.

 

Google Dokümanlar, kullanışlı bir özelliğe kavuşuyor. Kullanıcılar, yeni özellik sayesinde birden fazla metin bloğunu seçebilecek ve bu sayede aynı işlemin uygulanacağı farklı metin bloklarını kolay bir şekilde düzenleyebilecek.
 

Kademeli olarak kullanıma sunulacak

 

Tek bir tıklamayla, Başlık 1 olarak biçimlendirilmiş tüm metni çöp gibi gösterebilirim.

Google Dokümanlar kullanıcıları, Mac veya Windows cihazlardan hangisinin kullanıldığına bağlı olarak Command veya Ctrl tuşuna basılı tutarak aynı şekilde biçimlendirmek istediği metin bloklarını seçebilecek.

Ayrıca kullanıcılar, bir başlık türü için düzenleme yapmak istediklerinde bir başlıkta gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra Stiller bölümünden aynı türdeki tüm başlıklara uygulayabilecekler

Özellik, yalnızca biçimlendirmeye değil aynı zamanda seçilen birkaç metin bloğunu tek seferde silmeye ve aynı anda birkaç cümleyle ilgili yorumlar eklemeye olanak tanıyor.

Google, özelliği duyurduğu blog sayfasında 9 Haziran’a kadar özelliğin kademeli olarak Google Dokümanlar kullanıcılara sunulacağını açıkladı.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap