Google Code Proje Barındırma Hizmeti Kapanıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Code Proje Barındırma Hizmeti Kapanıyor

0

Google’un, ücretsiz açık kaynak Proje barındırma hizmeti olan Google Code servisini kapatacağını, Google açık kaynak (Google Open Source Blog) 12 Mart 2015 tarihinde resmi blog’undan duyurdu. Google Code 2006 yılından beri açık kaynak Hosting hizmeti veriyordu.

 
12 Mart 2015 tarihli, Resmi blog’unda yaptığı açıklama duyurusundan sonra Google Code Proje barındırma hizmeti bünyesinde yeni bir proje üretilemeyecek. Daha önce üretilen projelerin üzerinde yapılacak çalışmaların son bulma tarihi ise 24 Ağustos 2015 olarak belirlenmiş. Belirlenen bu tarihden sonra proje üzerinde izin verilen yazma ve okuma izinleri devre dışı olacak. Geliştirilen projelerin yetkisi ise sadece okuma olarak belirlenecek.
 
Google Code proje hizmeti servisinin tamamen kapatılması 25 Ocak 2016 tarihi olarak belirtiliyor. Google Code hizmetini kullanan Geliştiriciler (Develepors) belirlenen tarih içinde kaynak kodlarını döküman olarak arşivlerine alabilecekler. Arşivlenen dökümanlar yeni barındırma servisleri olan, SourceForge, Bitbucket veya popüler proje hizmeti veren Github gibi servislere taşınabilecek.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap