Google Chrome’un Logosu 8 Yıl Sonra Yeniden Değişti
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Chrome’un Logosu 8 Yıl Sonra Yeniden Değişti

0

Google Chrome’un Logosu 8 Yıl Sonra İlk Kez Değişti

Google Chrome, her ne kadar RAM canavarı olsa da hâlâ en çok kullanılan tarayıcı konumunda. Hepimizin kullandığı bu tarayıcı yıllar içinde birkaç logo değişikliğine uğradı ve son değişiklik, nihayet kullanıcılara sunulmaya başlamış durumdai

İlk olarak 2008 yılında karşımıza çıkan ve o zamanlar parlak, üç boyutlu ve şaşalı bir logoya sahip olan Google Chrome’un logosu, bugüne kadar üç kez değişmişti. Bugün yayımlanan yeni Chrome güncellemesiyle birlikte (Chrome 100) Chrome’un logosu, tarihindeki dördüncü değişikliği yaşadı.

Google Chrome’un ilk logosu, bahsettiğimiz gibi üç boyutlu ve bol ışıklandırmalı bir logoydu. O zamanlar için bu unsurlar tabii ‘Of ne kadar teknolojik duruyor baksana’ dedirtiyordu. Daha sonra logo 2011 yılında iki boyutlu bir hal aldı ve ışıklandırma + gölgelendirmeye sahipti. 2014 senesindeki logo değişikliğinde de Google, ışıklandırmayı kaldırmıştı. Fakat minimal tasarımların hakimliğini artırmaya devam ettiği bu dünya düzeninde Chrome, artık gölgelerden de kurtuldu.

Google Chrome logosundan gölgelendirmeler kalktı

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir