Google Chrome’u tek tıkla hızlandırmanın yolu: OneTab
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome’u tek tıkla hızlandırmanın yolu: OneTab

0

OneTab adı verilen bir eklenti sayesinde, Google Chrome’un kullandığı yüksek RAM miktarını azaltabilirsiniz.


Geçen ay itibariyle dünya pazarının yüzde 64‘ünü elinde bulunduran Google‘ın Chrome tarayıcısı, rakiplerine kısa zamanda büyük fark attı ve bugüne kadarki en popüler masaüstü web tarayıcısı haline geldi. Chrome, sadece basit ve hızlı olmasından değil, birçok nedenden dolayı en çok tercih edilen tarayıcı oldu.

SEKME SAYISI YAVAŞLATIYOR

Hız konusuna tekrar gelecek olursak, Google Chrome internet sayfalarını gerçekten hızlı açıyor, fakat işiniz gereği onlarca sekmeyi aynı anda açmaya çalıştığınızda işler biraz değişiyor. 

Yıllar boyunca, Google özellikle performansı artırmayı ve arka planda kaynak kullanımını azaltmayı amaçlayan birçok optimizasyon gerçekleştirdi. Yine de, çok fazla sayıda sekmeyi açık bıraktığınızda Chrome gerçekten çok ağır bir hale geliyor.

DÜŞÜK BİLGİSAYARLAR YAVAŞLAMADAN ETKİLENİYOR

Birkaç yıl içinde piyasaya çıkan ve yüksek özellikler barındıran bilgisayarlar, sekme fazlalığı yavaşlamasından etkilenmese de özellikle düşük özellik barındıran bilgisayarlarda birkaç sekme açınca bile yavaşlamalar ve kasmalar görülüyor.

OneTab EKLENTİSİ SORUNU ÇÖZÜYOR

OneTab adı verilen bir eklenti, özellikle düşük bilgisayarlarda kasma sorununu yaşayan kullanıcıları bir hayli sevindirebilir. 

Google Chrome‘un kullandığı RAM kapasitesinden yüzde 95 oranında tasarruf etmenizi sağlayan bu ücretsiz Chrome eklentisi sayesinde, açık olan bütün sekmelerinizi tek bir sekme haline getirerek yavaşlamanın önüne geçebilirsiniz. 

Google Chrome'un kullandığı RAM kapasitesinden yüzde 95 oranında tasarruf etmenizi sağlayan bu ücretsiz Chrome eklentisi

Eklentiyi yüklediğinizde, Chrome‘un sağ üstündeki ikonların olduğu yerde OneTab simgesi belirir. Ardından birden fazla sekme açık olduğunda, bu simgeye bir kez tıklarsanız bütün açık sekmeleriniz tek bir sekmede gösterilir ve bu da Chrome’un daha hızlı çalışmasını sağlar.

Chrome'un daha hızlı çalışmasını sağlar.

Yaklaşık 2 milyon kişinin kullandığı bu eklentiyi, Chrome’a eklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için git:

bu simgeye bir kez tıklarsanız bütün açık sekmeleriniz tek bir sekmede gösterilir ve bu da Chrome'un daha hızlı çalışmasını sağlar.


OneTab – Chrome’a ekle

Kaynak: https://www.ensonhaber.com/google-chromeu-tek-tikla-hizlandirmanin-yolu-onetab.html

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap