1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome’de şunları yaparak Bilgisayarı Hızlandırın!

Google Chrome’de şunları yaparak Bilgisayarı Hızlandırın!
0

Google Chrome Hakkında Birçok Haber sitelerinde Bilgisayarın Bellek RAM Kaynaklarını tükettiği haberlerini okuyup, kafanız karışmış olabilir. Google, Hızlı ve Güvenilir tarayıcı Chrome’un 56 ve 57’inci sürümlerde Batarya, Ram gibi sorunların çözüldüğünü belirtmişti.

Ancak, Tarayıcı Chromen’un halen yüksek Kaynak tükettiğini PC’nizi yavaşlattığını düşünüyorsanız bu sorunun çözümünü yine Chrome’un içerisinde çözebilirsiniz.

Chrome’un daha az RAM tüketmesi için izleyebileceğiniz birkaç yol mevcut.

RAM kullanımını azaltmak için arka planda RAM’i tüketen sekmeleri kapatabilir, RAM’i zorlayıp, açan eklentileri izleyebilir veya hangi sekmelerin en çok RAM’i kullandığını görebilir, işlemi bitirebilirsiniz. Tüm bunlar için Chrome içerisindeki görev yöneticisini kullanabilirsiniz.

Chrome’un görev yöneticisini açmak için Menü → Diğer araçlar → Görev yöneticisi → yolunu izleyin veya → Shift-Escape klavye kısayolunu kullanın.

 

Ekrana gelen pencerede Chrome’da açık olan tüm sekmelerin ve çalışan eklentilerin bir listesini göreceksiniz. Listeyi bellek kullanımına göre sıralamak için Bellek sütununa tıklayın. Böylece en çok RAM kullanan sekmeleri ve eklentileri kolayca görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap