Google Chrome’dan hoşunuza gidecek açıklama!
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome’dan hoşunuza gidecek açıklama!

0

Google, Chrom kısa bir süre sonra belirlenen standartlar ile uyumlu olmayan web sitelerinde reklam göstermeyi durduracağını açıkladı. işte açıklamaların detayları!

Google, mobil ve bilgisayarlarda, oldukça popüler olan internet tarayıcısı Chrome’un kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, yeni özellikleri geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl Chrome’un reklam engelleyiciye kavuşacağına dair söylentiler ortaya çıkınca, Google tarafından böyle bir planın olmadığına dair resmi açıklama yapılmıştı.

Bugün yeni bir açıklama yapan Google yetkilileri, internet tarayıcısının belirlenen standart özellikleri desteklemeyen sitelerde yer alan reklamları göstermeyeceğini açıkladı.

Chrome, standartlara uymayan reklamları engelleyecek!

Bir internet sitesine girdiğinizde otomatik olarak başlayan videoların veya tüm ekranı kaplayan reklamların kullanıcıyı rahatsız ettiğini ve bu duruma müdahale edeceğini açıklayan Google, gelecek yıl Chrome ile birlikte bir reklam engelleyicisini uygulamaya geçirecek.

Eğer, web sitesi belirlenen standartları desteklenmiyorsa Google’a ait olan reklamların bile engelleneceğini belirten Google yetkilileri, yayıncılara bu standartlara hazırlanmaları için 6 ay süre tanıyacak.

İlerleyen günlerde kullanıma açılacak olan yeni bir reklam test aracı ile yayıncıların sitelerini kontrol etmesini sağlayacak olan Google, bu kuralların Chrome için geçerli olduğunun altını özellikle çiziyor.

Google’ın yeni reklam filtresi hakkında ilerleyen günlerde daha fazla detay açıklaması bekleniyor.

Google’ın Chrome için böyle bir uygulamaya geçmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap