Google Chrome’da Yer İşaretlerini Nasıl Dışa Aktarırsınız?

Google Chrome’un özellikleri, internet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. Özellikle yer işaretleri sayesinde ihtiyacımız olan siteleri unutmak artık tarihe karıştı. Ayrıca bu bilgileri dışa aktarıp yedekleyebilir veya başka tarayıcılarda kullanabiliriz. İşte bunun yöntemi.

Google Chrome'un özellikleri, internet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. Özellikle yer işaretleri sayesinde ihtiyacımız olan siteleri unutmak artık tarihe karıştı. Ayrıca bu bilgileri dışa aktarıp yedekleyebilir veya başka tarayıcılarda kullanabiliriz. İşte bunun yöntemi.

Google Chrome‘un özellikleri, internet kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. Özellikle yer işaretleri sayesinde ihtiyacımız olan siteleri unutmak artık tarihe karıştı. Ayrıca bu bilgileri dışa aktarıp yedekleyebilir veya başka tarayıcılarda kullanabiliriz. İşte bunun yöntemi.

Google Chrome’un yer işaretleri bazen hayat kurtarabiliyor. İşinize yarayan siteleri kaydettiğinizde unutma derdiniz bitip gidiyor. Yalnız herhangi bir silinme, bilgisayar formatlama, yedek alma ihtiyacı gibi durumlarda yer imlerinizi muhafaza etmelisiniz. Chrome, farklı cihazlarda aynı hesapla kullanmanıza izin veriyor. Ancak yine de en güvenilir yol dışa aktarmaktan geçiyor. Peki bunu nasıl yaparsınız?

Yer İşaretlerini Dışa Aktarmak

1. Chrome’u açın.

2. Yer İşaretleri Yöneticisi’ni CTRL+SHIFT+O tuşu ile kısa yoldan açabilirsiniz.

 

3. “Yer İşaretleri Yöneticisi” ismine “Tıklayın.” Açılan sayfada

4. “Yer İşaretleri Yöneticisi” sayfasında sağ üst taraftaki üç noktaDüzenle” menüsüne tıklayın.

5. “Yer İşaretlerini dışa aktar”a tıklayın.

6. İstediğiniz şekilde isimlendirerek, kaydolması gereken dosyaya girin ve “Kaydet”e tıklayın.

Yer İşarlerini Chrome’a Nasıl Aktarırsınız?

Yer işaretlerini dışa aktardığınız yere gelip, “Yer İşaretlerini HTML Dosyasından İçe Aktar”a tıklayarak, önceden oluşturduğunuz dosyayı seçin. Bu dosyayı sadece Chrome’da değil birçok tarayıcıya da aktarabilirsiniz.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

VoLTE, 4.5G teknolojisiyle birlikte telefonlardaki ses kalitesini artırmak için kullanılır. Voice over LTE ya da VoLTE’yi Samsung Galaxy telefonlarınızda nasıl açıp aktif hale getirebileceğini sizler için özetledik.

Samsung telefonlarda VoLTE ayarları nasıl yapılır?

Netflix'in sevilen yapımlarından Lucifer'ın 5. sezonunun ne zaman geleceği dizinin sevenleri tarafından merak ediliyordu. Dizinin resmi Facebook sayfasından yapılan paylaşımlarda yeni sezon tarihi belli oldu. Lucifer 5. sezon ne zaman çıkacak?

Heyecanla beklenen Lucifer 5. sezon yayında! Lucifer 5. sezon kaç bölüm?