Google Chrome’da bildirimler nasıl engellenir?
 1. Anasayfa
 2. Google Chrome

Google Chrome’da bildirimler nasıl engellenir?

0

Günümüzde en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi olan Google Chrome’da bildirimler nasıl engellenir?

Google Chrome, piyasaya çıkışı üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala daha dünyada en çok kullanılan internet tarayıcıları arasında yer alıyor. Her ne kadar Chrome uygulamasının kullanıcılara sağladığı deneyim iyi olsa da, istenmeyen bildirimleri kapatarak daha iyi hale getirmek de mümkün. Peki uygulama üzerinde bildirimleri nasıl kapatabiliriz?

 

Chrome bildirimlerini nasıl engelleyebiliriz?

Bildiğiniz üzere Google Chrome sadece bir değil, birden fazla platformda mevcut. Uygulamaya ister telefonunuzdan, isterseniz de bilgisayarınızdan giriş yapabiliyorsunuz. Peki her iki platformda da bu bildirimleri nasıl kapatabiliriz?

Öncelikle yaklaşık olarak 3,5 milyar kullanıcısı bulunan Chrome’un en çok kullanıldığı platformlardan birisi olan PC’de bildirimlerin nasıl engellenebileceğinden bahsedelim.

Farklı cihazlarda bu işlem nasıl yapılır?

Öncelikle bilgisayarınızdan Google Chrome’yi açın. Sağ üst köşedeki Diğer butonundan Ayarlar’ı seçin. Sol taraftaki Gizlilik ve Güvenlik bölümünün altında Site Ayarları’na ardından da Bildirimler’e tıklayın. Burada bulunan üç seçenek ile bütün bildirim özelliklerini engelleyebilir, sitenin bildirim isteği göndermesini engelleyebilir yada una izin verebilirsiniz. Seçeneklerin hemen altında ise bütün siteler için özel bildirim ayarı yapabilirsiniz

Telefon ve tabletlerde ise bu işlem çok daha basit. Telefonunuzda Google Chrome uygulamasını açıp “Diğer” seçeneğinden “Ayarlar” Menüsünü açtıktan sonra “Bildirimler” seçeneğine ulaşacaksınız. Menü içerisinde en üst kısımda “Bildirimleri Göster” seçeneği bulunuyor. Buradan dilerseniz tüm bildirimleri kapatabilir, dilerseniz de özelleştirmeler yapabilirsiniz. Özelleştirme seçenekleri ise şu şekilde;

 • Bildirim rozetlerine izin ver / engelle
 • Kayan bildirimlere izin ver / engelle
 • Kilit ekranı bildirimlerine izin ver / engelle
 • Ses oynatmaya izin ver / engelle
 • Titreşime izin ver / engelle

İşte Google Chrome’un bildirimlerini farklı cihazlarda bu şekilde kapatıyoruz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir