Google Chrome Yeni Gizli Pencere ile gezinme
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Chrome Yeni Gizli Pencere ile gezinme

0
Google Chrome Yeni Gizli Pencere ile web üzerinde eminim birçoğunuz gezmemiş, gezmek için ise birçoğunuz yine korkmuşsunuzdur. Hatta oda ne diyenleriniz dahi olmuştur!
Hızlı, Güvenli, Stabil web tarayıcısı Google Chrome’u dünya üzerinde nerede ise bilmeyen yoktur. 1998 yılında arama motoru üzerinde birçok araştırma yaparak, birçok üründe olduğu gibi liderliği elinde tutup günümüze kadar insanlığın hizmetinde çalışmış, halende çalışmalarına devam etmektedir.

Google’ın hikayesi:

Google’ın hikayesi 1995’te Stanford Üniversitesi’nde başladı. Larry Page, lisansüstü eğitim için Stanford’a gitmeyi düşünüyordu ve o sırada orada okuyan Sergey Brin, Larry’ye etrafı göstermekle görevlendirilmişti. Devamını OKu

 “Hikayemiz: Garajdan Googleplex’e” Kim olduklarını merak mı ettiniz? Bir satır yukarıdan devamını okuyabilirsiniz
 
Sözün buraya kadar gelmesi sonucunda hemen yeni konu başlığımız, “Google Chrome Yeni Gizli Pencere ile gezinme” satırlarına başlayalım. Eminim her zaman olduğu gibi bu makale Facebook zaman tünelinde paylaşıldığında, insanların hiç dikkatini çekmeyecek, hatta tıklayıp okumayacak bile. Ancak her ne olursa olsun öncelikle kendimizi yetiştirmeli günlük teknolojik konulardan az yada çok haberdar olmalıyız. Laf olsun diye yazılmış değil inasanlığa bir virgülde bizden olsun düşüncesi ile yazıya dökülmüştür. Bu yazı inanın bir yorum dahi almayacaktır. Çün ki öyle bir milletiz ki herşeyi biliyoruz. Bir teşekkür dahi etsek zamanımızdan çalınmış bir an olarak tahlil yapıyoruz…

Google Chrome Gizli göz atmanın işleyişi

Gizli olarak göz attığınızda, bu cihazı kullanan diğer kişiler etkinliğinizi görmezler.

Chrome, göz atma geçmişinizi veya formlara girilen bilgileri kaydetmez. Çerezler ve site verileri siz göz atarken hatırlanır ancak Gizli modu kapattığınızda silinir.

Gizli pencereler ve normal Chrome pencereleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Yalnızca bir Gizli pencere kullanırken gizli olarak göz atarsınız.

Etkinliğiniz hâlâ görülebilir

Gizli mod, Chrome’un göz atma etkinliğinizi kaydetmesini engeller. Ancak etkinliğiniz aşağıdakiler tarafından hâlâ görülebilir:
Etkinliğiniz aşağıdakiler tarafından hâlâ görülebilir:
Bu sitelerde kullanılan reklamlar ve kaynaklar dahil olmak üzere ziyaret ettiğiniz web siteleri
İşvereniniz, okulunuz veya kullandığınız ağı çalıştıran kişi/kurum
İnternet servis sağlayıcınız

Nelerin kaydedildiği konusunda daha fazla bilgi için Chrome Gizlilik Politikası‘nı ziyaret edin.
İndirilenler ve kaydedilen yer işaretleri

Chrome, gizli olarak göz atarken indirdiğiniz dosyaları hatırlamaz. Ancak bu dosyalar, Gizli moddan çıktıktan sonra bile İndirilenler klasörünüzde durmaya devam eder. Siz ya da cihazınızı kullanan herkes bu dosyaları görebilir ve açabilir.

Oluşturduğunuz tüm yer işaretleri Chrome’a kaydedilir.

Gizli modda nelerin kaydedildiği hakkında daha fazla bilgi için Chrome Gizlilik Politikası‘nı ziyaret edin.

Kaynak: Google Chrome Yardım

Yeni Gizli Mod’a nasıl geçilir?

 Chrome tarayıcı sağ üstteki üç noktaya tıklayın, Açılan pencerede Yeni gizli pencere ismine tıklayın veya şu kısa yolla Yeni Gizli Mod’a ulaşın.
Ctrl+ Üst Krkt+N karakterlere basılı tutarak “N” büyük harfe tıklayın.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir