1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome, Yeni Bir Uzantı Menüsünü Test Ediyor

Google Chrome, Yeni Bir Uzantı Menüsünü Test Ediyor
+ - 0

Uzantılara daha iyi erişim ve daha az karmaşık bir arayüz sağlamak için Googlearaç çubuğundan erişilebilen yeni bir Google Chrome uzantı menüsünü test ediyor. Bu menü, simgelerini seçerek kullanılabilecek kurulu tüm uzantıların bir listesini içerir.

Bu denemeyi etkinleştirmek ve yeni menüyü test etmek için kullanıcılar Chrome Canary’i yükleyebilir ve “chrome://flags” ‘lere gidebilir ve “Extensions Toolbar” “Eklentiler Araç Çubuğu Menüsü” adlı deneyi etkinleştirebilir.

Uzatma Araç Çubuğu Menü Bayrağı
Etkinleştirildiğinde, yeni bir yapboz parçası simgesi ( ) gösterildiğinde, seçildiğinde, yüklü uzantılarınızın tümünü içeren bir menü gösterecektir.

Yeni Chrome Uzantısı Menüsü

Araç çubuğunu temizlemek için, artık uzantı simgelerinin her birini üzerlerine sağ tıklayarak ve Sabitlemeyi Kaldır’ı seçerek kaldırabilirsiniz.

Uzantıyı Çıkar


Tamamlandığında, tüm uzantılarınıza hala menüden erişilebilen temiz bir araç çubuğu kalacaksınız.

 
altyazı

Uzantıları tekrar araç çubuğuna eklemek için, sabitlenmemiş uzantıları ortaya çıkarmak için adres çubuğunun sağ tarafını sola sürükleyebilirsiniz.

Bu yeni uzantı menüsü, belirli bir uzantının sağındaki 3 noktalı menüye tıklayarak uzantıları yönetmeyi de kolaylaştırır. Bu menüyü tıkladığınızda, ilişkili uzantıyı yönetmenize izin veren bir bağlam menüsü açılır.

Uzantı Seçenekleri


Bu özelliğin ne zaman eklenebileceği konusunda bir süre belirtilmese de, Chrome 76 Kanarya yapısının bir parçası olduğundan, bu sürümde görmeyi beklemeliyiz.

Kaynak:  https://www.bleepingcomputer.com/news/google/google-chrome-is-testing-a-new-extension-menu/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap