Google Chrome, Yavaş İnterneti Olanları Çok Mutlu Edecek Birtakım Özelliklerle Geliyor
  1. Ana Sayfa

Google Chrome, Yavaş İnterneti Olanları Çok Mutlu Edecek Birtakım Özelliklerle Geliyor

0

Google, hız konusunda kullanıcısı memnun ederken yetersiz kalan bazı özellikler konusunda çeşitli geliştirmeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

En hızlı web tarayıcıları konusunda gerek mobil dünyada gerekse bilgisayar platformlarında başı çeken Google, Chrome Web Tarayıcısı’nı çeşitli özellikler ile güncellemeyi sürdürüyor. Chrome tarayıcıya yeni gelen özellikler arasında şimdiyse “Ağır Sayfaları Tespit Etme ve Veri İzleme” ile “Yeni İndirme Konsolu” adları altında iki yeni fonksiyon eklendi.

Yavaş internet bağlantısı nedeniyle cihazlarının başında sinir krizleri geçiren birçok kullanıcı olduğunu biliyoruz. Google Chrome, bu konuya bir çözüm getirebilmek amacıyla Mac OS, Windows, Android, Chrome OS ve Linux’deki Chrome Canary uygulamalarında “Ağır Sayfa Sınırı” özelliğini test etmeye başladı.

Bu özellik, Chrome tarayıcısı ile gezinirken verileri 1MB’dan daha az miktarda gönderen web sitelerini tespit ederek kullanıcıya bildiriyor. Yüklemeye çalıştığınız web sitesinin çok ağır olduğunu ve yüklenmeyi durdurmak isteyip istemediğinizi soran Chrome, onaylamanız durumunda web sayfasını yüklemeyi bırakıyor. Bu özelliğin tam tersi şekilde çalışan bir yönü de var. Yani Chrome yavaş bağlantılarda ekrana bildirim vermenin yanı sıra yüksek miktarda veri indiren web sitelerini de yine kullanıcısına bir bildirim şeklinde haber veriyor.
Kaynak:https://beebom.com/google-chrome-warn-data-heavy-websites-downloads/
 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap