Google Chrome yakında yeni bir özelliğe kavuşacak
 1. Anasayfa
 2. Android

Google Chrome yakında yeni bir özelliğe kavuşacak

0

En popüler internet tarayıcısı Google Chrome, alacağı yeni güncelleme ile şifrelerinizin güvenliğini sağlamayı ve yönetmeyi kolaylaştıracak. 

Google, güvenliğinizi üst seviyeye çıkarmak için Chrome 88 ile yeni şifre özelliklerine kavuşuyor.

Google Chrome yeni güncelleme ile daha güvenli

Google, Chrome web tarayıcısında hali hazırda bazı yararlı şifre koruma özellikleri zaten sunuyor. Örneğin, yeni bir hesap oluştururken güçlü parolalar oluşturmanıza yardımcı olabiliyor ve bunları kaydedebiliyor.

Bu sayede bir harf veya sayı dizisini hatırlamanıza gerek kalmadan rahatlık şifre kombinasyonları oluşturabiliyorsunuz.

Google Chrome, yeni alacağı güncelleme Chrome 88 ile kaydedilmiş tüm şifrelerinize kolayca erişmenize ve bunları yönetmenize yardımcı olabilecek birkaç yeni özelliği kullanıma sunuyor. Yeni gelecek güncellemenin yakında iOS veya masaüstü kullanıcıları için kullanıma sunulması bekleniyor.

Yeni güncelleme ile Chrome profil simgenizin altında yer alan anahtar simgesini tıkladığınızda, şifre yöneticisine yönlendirileceksiniz. Ayrıca yeni Chrome artık, güvenliği ihlal edilmiş veya zayıf şifreleri değiştirmeniz gerektiğini de bildirecek.

Ek olarak Chrome üzerinde yer alan “şifreleri kontrol et” bölümünden “şifreyi değiştir” bağlantısına tıklayarak ilgili web sitesine gidebilecek ve böylece giriş bilgilerinizi düzenleyebileceksiniz. Bu kapsamda Google, sizin için bir uzun sürerdi değiştirmemiş olabileceğiniz eski şifrelerinizi kontrol edecek ve yenisi için size için güçlü bir şifre önerecek.

Google ayrıca, kullanıcıların tüm giriş bilgilerini tek bir yerden hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilmesi için şifre yöneticisini basitleştiriyor. İlk olarak iOS ve Chromebook gibi bazı masaüstü kullanıcılarının sahip olacağı güncelleme, Android kullanıcıları için ileriki bir tarihte kullanılabilir olacak.

 

kaynak: https://shiftdelete.net/google-chrome-yakinda-yeni-bir-ozellige-kavusacak

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir