Google Chrome Tarayıcı Yeni Sürümlerine Odaklanma Modülü Getiriyor!
  1. Ana Sayfa

Google Chrome Tarayıcı Yeni Sürümlerine Odaklanma Modülü Getiriyor!

0

Google Chrome tarayıcısı için kullanıcıların web’de gezinirken odak modunu etkinleştirmelerini sağlayacak yeni bir özellik geliştiriyor.

Ayrıntılar bu noktada çok az, ancak yakın zamanda tanıtılan Chrome‘un Kanarya sürümünde işaretlenmiş bir bayrakodak modunun özellikle WindowsLinuxMac ve Chrome OS de dahil olmak üzere masaüstü platformlarına yönelik olduğunu doğruladı.

Bayrak Google Chrome Canary‘de zaten mevcut olsa da, şu an için işe yaramıyor gibi görünüyor, bu nedenle özellik ilk günlerinde büyük olasılıkla ve kararlı sürümüne geçene kadar biraz daha uzun sürebilir tarayıcı.

Canary, Google’ın Chrome tarayıcısı için test platformudur ve bunu hiçbir zaman prodüksiyona yapmayan denemeler de dahil olmak üzere tüm yeni özellikler ilk önce geri bildirim için burada yayınlanır.Odak 
modunun amacı

Odak modunun Chrome‘da yayına girdikten sonra neler yapabileceğine gelince, bu noktada yalnızca Google çok fazla ayrıntı paylaşmadığı için spekülasyon yapabiliriz.

Örneğin Odak modubildirimleri engellemek ve herhangi bir dikkat dağıtmadan İnternet’e göz atmanıza izin vermek için Chrome tarayıcıda kullanılabilir. 
Bu, uygulamaları veya oyunları tam ekranda çalıştırırken bildirimleri otomatik olarak engelleyen Windows 10‘daki Odak Yardımı özelliğine benzer şekilde çalışabileceği anlamına gelir.

Ek olarak, odak modu, makaleleri okuduğunuz haber web siteleri gibi metne de vurgu yapabilir. Bu, okuma moduna neredeyse daha az benzeyebilir, ancak bu kez odak modu bir web sitesinin diğer bileşenlerini gizlemez.

Bu özellik hala ilk günlerinde olduğundan, olası bir sürümle ilgili hiçbir şey söyleyemeyiz, ancak Google’ın önümüzdeki haftalarda Kanarya’da deneyi etkinleştirmesini bekliyorum. Bu noktada, özelliği açabilmeli ve odak modunun ne hakkında olduğunu görebilmeliyiz.

Windows 10'daki Odak Yardımı özelliğidir.

Bu, Windows 10’daki Odak Yardımı özelliğidir.

Kaynak: https://news.softpedia.com/news/google-working-on-focus-mode-for-chrome-browser-525057.shtml

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap