Google Chrome Tarayıcı Sürüm Bilgileri
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome Tarayıcı Sürüm Bilgileri

0

chrome

Bilgisayarımızda Tarayıcı olarak kullandığımız,çeşitli Google Chrome sürümleri mevcuttur.Bu sürümler hangileridir? Biz hangi sürümü kullanıyoruz? Bilgisayar ve internet kullanan herkes mutlaka bir tarayıcı kullanmak zorundadır. Bende hızlı, sade ve anlaşılır arayüzü ile Google Chrome kullanıyorum. Google arama sonuçlarında, tarayıcı indirmek istediğimizde karşımıza ilk gelen Chrome tarayıcı sürümü indirip kuruyoruz.

Peki! Chrome tarayıcı bir tane mi? İşte bu sorudan hareket ederek Chrome tarayıcıların aynı olmadığını küçük bir araştırma sonucunda sizlerle paylaşıyorum. 5 Ad. Google Chrome tarayıcı sürümü mevcut ve istediğinizde bu linklerden arzu ettiğinizi indirebiliyorsunuz.

Chrome tarayıcıları incelediğimde karşımıza şu sonuçlar çıkıyor.
1. Google Chrome Stable :
Kararlı sürüm olarak bilinmekte. Google aramalarda Chrome tarayıcı yazdığımızda karşımıza çıkan ilk tarayıcı bilgisidir. Tarayıcı geliştiricilerinin test ettikten sonra, son kullanıcıya sunulan sürümdür.
Yani şu anda kullandığınız sürümdür.
Açılımlı bağlantı indirme linki :
http://www.google.com/chrome
2. Google Chrome Beta :
Test amaçlı son kullanıcıya sunulmayan yeni özellikleri bünyesinde barındıran sürümdür. Kararlı sürüm kapsamında değildir.
Açılımlı bağlantı indirme linki :
http://www.google.com/landing/chrome/beta/
Not: Bu sürümü denemek için indirmek istediğinizde en alt kısımda ülke dilinizi seçmeyi unutmayın.
3. Google Chrome Dev :
Chrome Geliştirici sürümü olup, çok sık güncelleme yapılan, yeni özellikleri bünyesinde barındıran çok fazla hata alınabilecek tarayıcı sürümüdür.
Bu sürümdeki amaç kullanıcı hatalarını tespit edip, gerekli düzenlemeleri yaparak Chrome beta sürümüne entegre edilir.
Açılımlı bağlantı indirme linki :
http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=devchannel
4. Google Chrome Canary :
Yeni özelliklerin ilk olarak test edildiği sürümdür. Sonuçlar geliştirici kanalına aktarılır.
Açılımlı bağlantı indirme linki :
http://tools.google.com/dlpage/chromesxs
Not: Bu sürümü denemek için indirmek istediğinizde en alt kısımda ülke dilinizi seçmeyi unutmayın.
5. Google Chromium :
Günde birkaç kez güncellenen açık kaynak kullanımlı sürümdür. Google tarayıcı özelliklerini içermeyen özel tanımlamalar mevcuttur.
Açılımlı bağlantı indirme linki :
https://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/
Yukarıda gördüğünüz gibi Google Tarayıcı sürüm noktaları belirtilmiştir.Bu sürümler arasında bizlerin kullanacağı tek sürüm kararlı sürümdür. Ben araştırmacıyım denemeler yapmak isterim derseniz arzu ettiğiniz sürümü indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap