1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome, Tarayıcı Sayfa Geçişlerindeki Sorunu Çözmeye Çalışıyor

Google Chrome, Tarayıcı Sayfa Geçişlerindeki Sorunu Çözmeye Çalışıyor
0

Google Chrome, uzun zamandır kullanıcıların büyük bir kısmını rahatsız eden ‘white flash‘ isimli sorununu çözecek.

Google Chrome bizimle olduğundan bu yana belirli bir sorun bulunuyor. Birçok kullanıcı bu durumdan dert yansa da bazı kullanıcılar da büyük bir sorun olmadığını belirttiği için bir ayrılık da söz konusu.

Chrome tarayıcınızda sekme değiştirdiğiniz zaman boş, beyaz bir sayfanın kısa süreliğine geldiğini görebilirsiniz. Ayrıca internet sitelerine geçiş yaparken de bu beyaz sayfayı görmek mevcut. JavaScript’in yavaş işleyişi sonucunda ortaya çıkan sorun, birçok internet sitesi geliştiricisinin üstesinden gelmek için saatlerini, hatta günlerini harcadığı bir konu.

Chrome tarayıcınızda sekme değiştirdiğiniz zaman boş, beyaz bir sayfanın kısa süreliğine geldiğini görebilirsiniz.

İlginç olan şey ise Firefox gibi tarayıcılarda böyle bir sorunun yaşanmaması. Chrome’un aksine Firefox tarayıcısı bir siteyi yüklemeden önce tamamen indirilmesini beklediği için böyle bir sorunla karşılaşmıyor.

Bunun aksine Google Chrome, sayfanın ilk kısmını aldığı an sayfayı yüklemeyi tercih ediyor. Bu durum Google Chrome’un daha hızlı bir tarayıcı olduğu izlenimini verebilir ancak sitenin tam olarak açılması tarayıcıların genelinde aynı sürede gerçekleşiyor.

Kaynak: https://9to5google.com/2019/01/18/google-chrome-fix-white-flash/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap