Google Chrome Sürüm 87, Performansta Önemli Bir Artış Sağlama Sözünü Veriyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Chrome Sürüm 87, Performansta Önemli Bir Artış Sağlama Sözünü Veriyor

0

 

Yapmanız gereken her şey için daha hızlı bir Chrome. Google, bugün, 2020‘nin son Chrome sürümünü sunuyor.
 
Güncellemeler, bu tatil sezonunda (ve sonrasında) işlerinizi halletmenize yardımcı olabilir, böylece hayatın işini biraz daha sorunsuz hale getirebilir ve değerli zamanınızı geri kazanabilirsiniz.
 
Yapmanız gereken her şey için daha hızlı bir Chrome. Google, bugün, 2020'nin son Chrome sürümünü sunuyor.

Daha hızlı başlatma, daha hızlı yükleme ve daha uzun pil ömrü

Bu ayın güncellemesi, kapsamlı iyileştirmeler sayesinde Chrome performansında yıllardır görülen en büyük kazancı temsil ediyor. İşte bugün kullanıma sunulmaya başlayan özellikler :

Chrome artık açık olan her şeye kıyasla etkin sekmelerinize öncelik veriyor – CPU kullanımını 5 kata kadar düşürüyor ve pil ömrünü 1,25 saate kadar uzatıyor (dahili karşılaştırmalara göre).

Chrome artık yüzde 25‘e kadar daha hızlı başlıyor, sayfaları yüzde 7‘ye kadar daha hızlı yüklüyor ve tüm bunları eskisinden daha az güç ve RAM kullanarak yapıyor.

Android‘de Chrome artık geri ve ileri gittiğinizde sayfaları neredeyse anında yükleyerek bu genel görevleri süper hızlı hale getiriyor.

Sekmeler: onları iğneleyin, gruplayın ve şimdi arayın

Pek çok kişi, okunmaya değer makalelerden ilham kaynaklarına ve günlük yapılacaklara kadar, eşyalarını çevrimiçi olarak düzenlemek için sekmeler kullanır. Bu yardımcı program yelpazesi, sekmeleri sabitleyebilmenizin (yönlendirilen sayfalar için), diğer cihazlarınıza sekmeler gönderebilmenizin ve hatta Chrome’da grup sekmelerinin olmasının nedenidir. Google, Bu ay araç kutusuna sekme araması ekliyor.

Artık, içinde bulundukları pencereden bağımsız olarak açık sekmelerinizin bir listesini görebileceksiniz ve ardından ihtiyacınız olanı bulmak için hızlıca yazabileceksiniz. Arama… sekmeleriniz için! Bu özellik önce Chromebook‘lara, ardından yakında diğer masaüstü platformlarına geliyor.

Birden çok Chrome pencereniz olsa bile, hangi pencerede olursa olsun bir sekme bulabilirsiniz.

Doğrudan adres çubuğundan işlem yapmak

Adres çubuğu, Chrome’daki çok sporlu sporculardan biridir: Bir arama, bir URL yazabilir veya sadece bir öneriye dokunabilir ve gitmek istediğiniz yere götürür. Aslında buna Google’ın içindeki “çok amaçlı adres çubuğu” diyoruz (#TheMoreYouKnow).

Bu sürümde, adres çubuğunda yapabileceklerinizi, yalnızca birkaç tuşa basarak işlerinizi halletmenin daha hızlı bir yolu olan Chrome İşlemleri ile genişletiyoruz. Örneğin:şifreleri düzenle” veya “geçmişi sil” yazdığınızda, artık doğrudan çubuktan işlem yapabilirsiniz. Başlangıçta masaüstünde mevcut olan ilk eylem grubumuz gizlilik ve güvenliğe odaklanır, böylece birkaç tıklamayla içinizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Chrome Actions

İlk Chrome İşlemleri grubu, gizlilik ve güvenlik ayarlarınızı yönetmeyi daha da kolaylaştırır.

Kaldığınız yerden devam etmenin bir yolu

“Bu lezzetli tarifi internette bulduğunuzda, yemek yapma zamanı geldiğinde bir daha bulamayacağınızı biliyor musunuz? Pek çok farklı senaryo için birçok insandan benzer hikayeler duyduk.”

Yemek planlama, bir tatil hediyesini araştırma veya bir video yayınlama gibi etkinliklere geri dönmenize yardımcı olmak için yakında Chrome’daki yeni sekme sayfanıza kartlar ekleyeceğiz. Bunlara tıklamak sizi son zamanlarda ziyaret ettiğiniz ve web’deki ilgili içeriğe götürür ve bu süreçte size zaman kazandırır.

 

Chrome‘daki kartlar, kaldığınız yerden devam etmenize yardımcı olur. Son ziyaret edilen ve ilgili içeriği içerirler ve bazı kullanıcılar için kısayolların altında yeni sekme sayfasında görünmeye başlarlar.

Google, Yemek pişirme ve alışveriş gibi alanlarda birkaç deneyle başlıyoruz ve gelecek yılın başlarında eğlence eklemeyi planladıklarını söylüyor. Bu, Chrome’da kesinlikle yeni bir deneyim türüdür.

Bizi izlemeye devam edin.

Yapmanız gereken her şey için daha hızlı bir Chrome. Google, bugün, 2020'nin son Chrome sürümünü sunuyor.
 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir