Google, Chrome Profillerini Geçiş Yapmayı Kolaylaştırmak İçin Yeniliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google, Chrome Profillerini Geçiş Yapmayı Kolaylaştırmak İçin Yeniliyor

0

Google, geçişi kolaylaştırmak için Chrome profillerini yeniliyor. Birden çok kullanıcı için tanımlanması daha kolay olan özel renk kodlu temalar oluşturabilecek.

 

Google, cihazlarını paylaşarak kullanan kişilerin tarayıcı bilgilerini ayrı tutabilmeleri için farklı Chrome profillerini kullanmalarına izin veriyor. Geçmiş güncellemeler oturum açmayı daha kolay hale getirmeye ve tema özelleştirmelerini iyileştirmeye odaklanmış olsa da, profil deneyimini iyileştirme hedefi görülen o ki hala devam ediyor.

 

Google’ın en son güncellemesi, bu özel alanları birbirinden daha da ayırt edilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Profillerin tamamen yenilenmesi olarak lanse edilen yeni sistem, renk kodlu ve kendi arka planlarını içeren ayrı görsel temalar oluşturmanıza ve değiştirmenize olanak tanıyor. Her zamanki gibi, bu yeni görünümleri Chrome web mağazasından edinmek mümkün. Profilleri oluşturduğunuzda, tarayıcıya döndüğünüzde her birinin tanımlanması teorik olarak daha kolay oluyor.

Chrome’a eklediğiniz farklı kişilerin mevcut profilleriyle karşılaştırıldığında, bu yeni kurulum birkaç yönden farklı. Artık yeni bir profil oluştururken, tarayıcının görünümünü özelleştirmeniz ve profilinizi seçmeniz isteniyor. Temalar, doğru hesapta olduğunuzu gösteren görsel bir ipucu ve bundan sonra, eğer birden fazla profil ayarladıysanız, Chrome’u her yeniden başlattığınızda bir profil seçici göreceksiniz.

Yeni güncelleme ayrıca, daha önce iOS uygulamasıyla sınırlı olan Chrome’un okuma listesi özelliğini de içeriyor. Artık makaleleri daha sonra okumak için Chrome’un Android ve masaüstü sürümlerinde de kaydedebilirsiniz.
 

kaynak: https://www.theverge.com/2021/3/2/22309154/google-chrome-reading-list-new-profile-bookmarks-colors-features

 
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir