1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome Otomatik Oynatılan Videoları Sessize Alıyor

Google Chrome Otomatik Oynatılan Videoları Sessize Alıyor
0

 İlk olarak Eylül ayında hakkında bilgilerine ulaştığımız Chrome 64‘te otomatik video oynatmanın kapatılabileceğini ve bu videoları istersek sessize alabileceğimizin doğru olduğunu öğrenmiştik. Geçtiğimiz gün ise Google tarafında Chrome 64 betası kullanıcılara sunuldu. Ayrıca yeni Chrome’da reklamları engellemek çok daha kolay olacak.

Tam olarak Ocak ayında çıkış yapacak Chrome 64, şu an beta aşamasında. Yani uygulamayı indirebilir ve kullanabilirsiniz ancak birçok hatayla karşılaşırsanız şaşırmamanız gerekiyor. Chrome 64’te yepyeni bir özellik olan otomatik videoları kapatma veya web sitesini susturma Chrome kullanıcılarını sevindirecektir diye düşünüyorum. Chrome 64’ün izin çubuğunda yer alan bu özelliği her sitede tek tek aktif etmeniz gerekiyor. Ancak bir sitede bir kere aktif ederseniz, o siteye her uğradığınızda aynı ayarlar kalıcı olacaktır.

Ayrıca Windows 10 HDR modu açıldığında Chrome 64‘te de HDR videoları izleyebiliyorsunuz. Ancak bu özelliği kullanmak için HDR destekli donanımlara ihtiyacınız var. Aynı zamanda gelişmiş bir pop-up engelleme sistemine sahip olan Chrome 64, istenmeyen reklam pencelerine izin vermiyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap