1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, Chrome OS’de Linux uygulamalarına VPN desteği ekledi

Google, Chrome OS’de Linux uygulamalarına VPN desteği ekledi
0

Android uygulamalarını Chrome OS ile entegre etmenin en zorlu kısımlarından biri ağ oluşturmaktı. Chrome OS’de çalışan VPN‘lerin Android uygulamalarına ve hatta daha uzun süre çalışmaya devam etmesi daha uzun sürdü. Neyse ki, bir Linux konteynerinde çalışan uygulamalar için VPN desteği şimdi geldi.

Chrome OS 76 (şu anda Dev / Kanarya şubesinde) nihayet Linux uygulamalarının şu anda kullanılan herhangi bir VPN altında çalışmasına izin veriyor – ister Android uygulamasından ister bir Chrome uzantısından olsun. Aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, Linux’taki Gnome Web tarayıcısı ProtonVPN Android uygulaması tarafından kurulan Kanada VPN sunucusu üzerinden çalışmaktadır.

Bunların hepsini yapmak için gereken programlama sihirbazını hayal edemiyorum, ancak Chrome OS’deki Linux uygulamalarının tam işlevselliğe bir adım daha yakın olması güzel. Şimdi sadece bitmiş ses ve grafik hızlandırmayı beklememiz gerekiyor.
Kaynak:  https://www.androidpolice.com/2019/04/28/google-adds-vpn-support-to-linux-applications-on-chrome-os/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap