1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome önemli bir özellik kazanıyor!

Google Chrome önemli bir özellik kazanıyor!
0

Google Chrome, dünya üzerinde aktif olarak en çok kullanılan web tarayıcısı olsa da hala bazı eksikleri bulunuyor. Aslında, Google Chrome’un bu denli tercih edilmesinin sebebi özellikleri değil, hızlı olması.

Çünkü, diğer tarayıcılarda yıllardır var olan bazı özellikler, hala Chrome’da bulunmuyor. Bunlara en iyi örneklerden biri de Okuyucu Modu.

Google Chrome için Okuyucu Modu geliyor!

Bu modreklamlarla dolu bir websitesinden, otomatik oynatılan reklam videolarından, javascript komut dosyalarından, pop-uplardan, konu dışı görsel içeriklerden ve diğer dikkat dağıtıcı her şeyden kurtulup, yazıya odaklanmanızı sağlar.

Bu özellik uzun bir süredir beklenmesine rağmen Chrome’da bulunmuyordu. Fakat Googletarayıcısının açıklarını yavaş yavaşta olsa kapatmaya devam ediyor. Bunun son örneği de Okuyucu Modu olacağa benziyor.

 
Google Chrome Okuma Modu çıkana kadar size aynı işlemi yapabilecek Okuma Modu Chrome Uzantısını kurup kullanabileceğinizi söyleyebilirim.
 

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap