Google Chrome: Chrome Uygulamaları Başlatıcı Uzantısı

Google Chrome: Google Uygulama Başlatıcı’yı kolayca özelleştirin. Google kısa bir süre önce Black Bar’ı bir uygulama başlatıcısıyla değiştirdi (gri çubuktaki 3×3 ızgara simgesi); bu, önceden ayarlanmış Google kısayollarına erişmenize olanak tanır.

Google Chrome: Google Uygulama Başlatıcı’yı kolayca özelleştirin. Google kısa bir süre önce Black Bar’ı bir uygulama başlatıcısıyla değiştirdi (gri çubuktaki 3×3 ızgara simgesi); bu, önceden ayarlanmış Google kısayollarına erişmenize olanak tanır. 

Tek dezavantajı, uygulama başlatıcısında görüntülenen kısayolları özelleştirememenizdir.Bu uzantının geldiği yer burasıdır. Uygulama başlatıcısını özelleştirmenize ve 250‘den fazla Google kısayolu eklemenize izin verir. Ve bu 250 Google kısayolu ile sınırlı değildir; uzantı ayrıca istediğiniz her web sitesine özel kısayollar oluşturmanıza olanak sağlar. 

 Uygulama başlatıcısındaki “Yapılandır” düğmesini kullanarak açabileceğiniz ayarlar sayfasında, uygulama başlatıcısında hangi kısayolları sürükle ve bırak yöntemiyle tanımlamak istediğinizi tanımlayabilirsiniz (farenizi soldaki kısayolda tutun, doğru listeye getirin ve farenizi bırakın). Soldaki listenin altındaki iki düğme ile tüm kısayolları ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Ayarlar sayfası ayrıca 250’den fazla Google kısayolunu arama kutusuyla filtrelemenize olanak tanır ve seçiminizi “Sırala AZ” düğmesiyle kolayca sıralayabilirsiniz.

İstediğiniz kısayol listede yoksa, “Yeni bir google Kısayolu öner” düğmesini kullanarak bir google kısayol isteği gönderebilirsiniz.

 
Google Kısayolu olmayan bir şey eklemek istiyorsanız, kırmızıözel kısayol ekle” düğmesini kullanarak yeni bir tane ekleyin.

Google Chrome Uygulamaları Başlatıcı Uzantısını Buradan ekleyebilirsiniz.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belirli Bir Süre Kullanılmayan Xbox ve Microsoft Hesapları Kapatılacak

Sosyal Medyayı Sallayan Yaşlandırma Uygulaması FaceApp Nedir? Nasıl Kullanılır?