Google Chrome 62 Tarayıcı HTTP Protokollu Web Sitelerini Güvensiz Vurgulayacak
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome 62 Tarayıcı HTTP Protokollu Web Sitelerini Güvensiz Vurgulayacak

+ - 0

Tüm web’in şifreli HTTPS protokol bağlantısını kullanmasını isteyen Google, bunun için Chrome’a yeni uyarılar eklemeye devam ediyor.

Tüm web sitelerini güvenli HTTPS bağlantısına taşımak isteyen Google, bunun için yeni bu düşünceden hareket ile, Chrome 62 yeni sürüm yayınlandığında şifrelenmemiş, HTTP web sitelerinde daha çok uyarı gösterecek.

Dikkat etti iseniz Google, kısa bir süre önce Chrome tarayıcı’da kredi kartı bilgini veya parola soran şifrelenmemiş sitelerde “güvenli değil” uyarısı göstermeye başlamıştı.

Google Chrome Güvenlik Geliştiricilerinin de belirttiği gibi korunması gereken verileriniz, kredi kartı bilgileriniz ve parolalarınızdan ibaret değildir. Chrome 62 tarayıcı Ekim ayında çıktığında, HTTP sitelerine yazdığınız her şey için uyarı gösterecek.

Incognito moduna geçtiğinizde bir şey yazmanıza da gerek kalmayacak. Chrome, bu moddaki gizlilik beklentinizin daha yüksek olduğunu varsayarak, ziyaret ettiğiniz her HTTP sitesinin güvensiz olduğunu söyleyecek.


Google, şifreli aktarımı kullanmayan siteleri zamanla tamamen ortadan kaldırmayı düşünerek web’in daha güvenli bir ortam olmasını planlıyor. Kısa bir süre içinde bu tür haberleri daha fazla duyup, okuyacaksınız. Konu hakkındaki düşüncelerinizi sizde paylaşın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap