Google Chrome 56 Beklenen Yeni Sürüme Geçti
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome 56 Beklenen Yeni Sürüme Geçti

0

Google, Chrome bugün herkesin merakla beklediği yeni Chrome 56 yeni sürüme geçiş yaptı.

Google chrome 18.05.2016 tarihinde, Chrome tarayıcı uygulaması olan Flash içerikleri tamamen kaldıracağını belirtmişti. 03.12.2016 tarih itibari ile Chrome 55, HTML 5 destekli yeni tarayıcısını güncelledi. 26.01.2017 tarih itibari ile yeni yıl güncellemesi olan Chrome 56 tarayıcı yeni sürüme geçiş yaptı.

Google, Güvenlik açıklarından dolayı Chrome tarayıcılarda bundan sonra Flash uygulamasının isteğe bağlı çalışacağını açıklamıştı. Google Chrome yeni sürümde web tabanlı zararlı yazılımlar karşısında kullanıcıların Chrome tarayıcı ile daha güvenli olmasını düşünüyor.

Hız, Sadelik, Güvenlik, konularına çok fazla önem veren Google’un Chrome tarayıcısını birçok işletim sistemi, “Windows, Linux, Mac, artık kullanabilir durumda. Yeni tarayıcı ayrıca satış içerikleri web sitelerinde Http ve Https protokol konusunda “Bu Siteye Bağlantınız Güveli Değil” uyarısı da verecek.

Chrome’un Yardım dokümanlarında bulunan, Bir sitenin güvenli olup olmadığını kontrol etme başlıklı makaleyi incelemenizi tavsiye ederim.

Chrome tarayıcınızın hangi sürüm ile çalıştığını anlamak için, sağ üste 3 çizgili, Chrome özelleştir ve kontrol edin, simgeye tıklayın ve Google Chrome hakkında seçeneğini açtığınızda hangi sürümde olduğunuzu görebilirsiniz.

Bilgisayarınız, telefonunuz ve tabletiniz için, Hızlı Güvenli ve ücretsiz bir Web tarayıcı
Google Chrome’u İndirin.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap