1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Chrome 46.0.2490.71 m Tarayıcı Güncelleme Yenilikleri

Google Chrome 46.0.2490.71 m Tarayıcı Güncelleme Yenilikleri
0

Google Chrome 46.0.2490.71 m son sürüme güncellendi. Chrome Tarayıcı yeni sürümde aşırı ram tüketimi iyileştirilmiş, ön yükleme sayesinde sayfaları daha hızlı açabiliyor ve güvenlik açıkları da düzeltilerek performans üst dereceye çıkarılmış. Daha hızlı bir Chrome tarayıcı deneyimini sağlamak isterseniz tarayıcı beta çalışmalarının yapıldığı Chrome Tarayıcı Hızlandırma Seçenekleri ile ilgili makaleyi bağlantı linkinden okuyabilirsiniz. Ayrıca Chrome tarayıcı Eklentilerini devre dışı bırakma ile ilgili tarayıcı ip uçlarına göz atarak istenmeyen eklentilerin nasıl durdurulacağını öğrenebilirsiniz. 

Henüz Google Chrome hızlı ve güvenilir tarayıcı hakkında resmi bir açıklama yapılmasa da incelemelerim sonucunda web sayfalarındaki resim ve animasyonlar, videolar daha hızlı açıldığını söyleyebilirim. Chrome tarayıcınızda web geliştiricilerine yönelik bir dizi yenilik de sunularak geliştirici araçları, artık daha düzenli bir menü yapısına sahip yardımcı ip uçları da gösterebiliyor. 

Chrome tarayıcı Geliştirici (Developer) araçlarını hiç kullanmadı iseniz, hemen web sitenizi açarak klavyenizdeki F12 tuşuna basarak ne olduğunu inceleyin. Geliştirici (Develepor) araçları ile neler yapabileceğinize örnek teşkil etmesi açısından aşağı verilen bağlantı linkinden makaleyi inceleyin.

▶ Chrome Tarayıcı Geliştirici Araçları ile Resim Boyutlandırma

Hızlı, güvenilir bir tarayıcıya mı ihyacınız var? Chrome tarayıcınızı kurmak için Chrome tarayıcı indir bağlantısından giriş yapın. 

Açılan pencerede Chrome tarayıcı (32 bit’i) kurabilir veya hemen alt kısımda bulunan (Chrome’u başka bir platform için indirin) ismine tıklayarak (Başka bir masaüstü bilgisayar işletim sistemi için indirin) bağlantı penceresinde Windows 10/8/7 64-bit işletim sistemini seçerek kurulum yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap