Google, bataryanızı sömüren zararlı uygulamaları kaldırdı
  1. Ana Sayfa

Google, bataryanızı sömüren zararlı uygulamaları kaldırdı

0

Google Play’de yer alan birçok zararlı uygulama, tespit edilerek silindi.
Google Play Store’da yer alan zararlı uygulamalara karşı savaş açılmış durumda. Şirket, zararlı bulduğu bütün uygulama ve oyunları mağazadan kaldırıyor. Zararlı reklam yazılımları ve bazı hileler içeren programlar; kullanıcılar kapatsa bile arka planda çalışmaya devam ederek, istenmeyen dosyaların telefonunuza inmesine neden oluyor. Aynı zamanda bu uygulamalar, aşırı derecede internetinizi tüketip, şarjınızın çabuk bitmesine neden oluyor.
ÖNCE ZARARSIZ SONRA ZARARLI

Bu uygulamalar ilk olarak Google Play’e yüklenirken zararsız olarak gösteriliyor. Daha sonra ufak bir güncelleme ile zararlı hale gelebiliyor. Bu durum başlangıçta güvenli olarak kabul edilen uygulamaların bile basit bir güncelleme ile nasıl zararlı hale gelebileceğini bizlere gösteriyor.

Kaldırılan zararlı uygulamalardan biri de 2016 yılında Google Play’de yayınlanmaya başlayan Sparkle El Feneri uygulaması. Bu uygulama 1 milyondan fazla telefona yüklenmiş durumda. Diğer kaldırılan uygulamalar ise şu şekilde:

Sparkle FlashLight
Snake Attack
Math Solver
ShapeSorter
Tak A Trip
Magnifeye
Join Up
Zombie Killer
Space Rocket
Neon Pong
Just Flashlight
Table Soccer
Cliff Diver
Box Stack
Jelly Slice
AK Blackjack
Color Tiles
Animal Match
Roulette Mania
HexaFall
HexaBlocks
PairZap
Kaynak: https://www.ensonhaber.com/google-bataryanizi-somuren-zararli-uygulamalari-kaldirdi.html

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap