Google, Avrupa’daki Android kullanıcılarına arama uygulaması ve tarayıcı seçeneklerini sunuyor
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, Avrupa’daki Android kullanıcılarına arama uygulaması ve tarayıcı seçeneklerini sunuyor

0

GoogleÜrün Yönetimi Direktörü Paul Gennai, Google’un resmi blogundan yaptığı açıklama ile 18 Nisan 2019 Perşembe,

“İnsanlar her zaman Android cihazlarını tercihlerine uyacak şekilde özelleştirebildiler. Bu, tasarımı kişiselleştirmeyi, istedikleri uygulamaları yüklemeyi ve Google Chrome gibi uygulamalarda varsayılan olarak hangi servisleri kullanacağını seçmeyi içerir.

 

Avrupa Komisyonu’nun geçen yılki kararına uymak için yaptığımız değişikliklerin ardından,arama uygulamalarını ve tarayıcıları indirme seçeneğiyle Avrupa’daki Android kullanıcılarına yeni ekranlar sunmaya başlayacağız.

Bu yeni ekranlar, bir kullanıcı yaklaşmakta olan bir güncellemeyi aldıktan sonra Google Play‘i ilk açtığında görüntülenecektir. İki ekran ortaya çıkacaktır: biri arama uygulamaları için, diğeri tarayıcılar için, her biri zaten yüklü olanlar dahil olmak üzere toplam beş uygulama içeren. Cihaza henüz yüklenmemiş olan uygulamalar popülerliklerine göre eklenir ve rastgele sırayla gösterilir.

 Ekranların nasıl görüneceğine dair bir örnek. Gösterilen uygulamalar ülkeye göre değişecektir.
 
Kullanıcılar istedikleri kadar uygulama yüklemek için dokunabilirler. Ek bir arama uygulaması veya tarayıcı yüklüyse, kullanıcıya yeni uygulamanın nasıl kurulacağına ilişkin talimatlar içeren ek bir ekran gösterilecektir (örneğin, uygulama simgeleri ve widget’ları yerleştirme veya varsayılanları ayarlama). Bir kullanıcının bir arama uygulamasını ekrandan indirdiği durumlarda, Chrome’u bir sonraki açışında Chrome‘un varsayılan arama motorunu değiştirmek isteyip istemediklerini de soracağız.
 

 Google Chrome’da, kullanıcıya varsayılan arama motorunu değiştirmek isteyip istemediklerini sorma istemi.

Ekranlar önümüzdeki birkaç hafta boyunca yayılıyor ve Avrupa‘da hem mevcut hem de yeni Android telefonlara uygulanacak.

Bu değişiklikler Avrupa Komisyonunun geri bildirimlerine cevap olarak yapılmaktadır. Uygulamayı zaman içinde geliştireceğiz.” diye açıklamada bulundu..

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap