Google, Assistant eylemlerini keşfedebilmeniz için yeni bir rehber yayınladı
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, Assistant eylemlerini keşfedebilmeniz için yeni bir rehber yayınladı

+ - 0

Google’ın yayınladığı yeni rehber sayesinde Google Assistant ‘ın bir milyondan fazla eylemi yerine getirdiğine tanık olabilirsiniz. İster Google Görsellerden fotoğraf seçmek olsun ister Headspace’ten bir meditasyon seansı açmak Google Assistant bir çok konuda harekete geçebiliyor. 

Ancak Google Assistant, kullanıcıların ne dediğini anlamadığında işler karışabiliyor. Böylece Google Home ya da Alexa kullanıcılarının bu araçların tüm kapasitesinden faydalanmak yerine müzik çalmak ya da alarm kurmak gibi basit eylemlerde kullandığını görebiliyoruz.

Bu sorunu çözmek için harekete geçen Google, kullanıcılarının rahatlıkla faydalanabileceği → bir rehber oluşturdu. Özellikle yeni kullanıcıların ilgisini çekebilecek olan bu rehberde konu başlıkları altında eylemler ve ürünler listeleniyor. Bunun yanı sıra Asistanınızın sizi daha kolay anlayabilmesi için kullanabileceğiniz soru kalıplarını da rehberde bulabiliyorsunuz.
Üçüncü parti eylemleri geçtiğimiz yıl aktif hale getiren Google şimdiye kadar bu konuda Amazon kadar ilgi görmedi. Belki de bu yeni rehberl birlikte Google yeni yazılım geliştiricilerin ilgisini çekebilir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap