Google Assistant 30 dilde hizmet vermeye hazırlanıyor
  1. Ana Sayfa

Google Assistant 30 dilde hizmet vermeye hazırlanıyor

0

Google’ın, Amazon Alexa servisine cevabı olan akıllı ev asistanı Assistant, 2019’a girmeden 30 farklı dilde hizmet vermek üzere hazırlanıyor.
Alexa ve Assistant savaşı

Google’a dünya çapında büyük bir avantaj kazandıracak olan yapay zekalı asistan servisi Assistant, kullanıcılarının sözlü olarak sorduğu sorulara cevap veriyor, trafikhava durumunavigasyon bilgilerini iletiyor, finansal veriler hakkında cevaplar veriyor, kullanıcının istediği şarkıyı çalıyor ya da verilen siparişi ilgili restorana/markete iletebiliyor.

Amazon, Alexa servisi ile ABD’de büyük yol kat etmişken, Google’ın rakip servisini dünya çapında yaygınlaştıracak olması önemli bir hamle zira ABD dışına açılma konusunda fazla yavaş kalan Amazon’un bu hatasını affetmeyen Google akıllı ev asistanı alanında dünyada bir numara olmak için şimdi çok önemli bir avantaj yakalamış durumda.

Yakın gelecekte Google‘ın üzerine düştüğü kadar hayatımızda önemli bir yer edinir mi edinmez mi bilinmez; sesli asistanlar ile ilgili neredeyse her büyük şirketin ciddi çalışmaları sürüyor. Microsoft CortanaGoogle AsistantApple Siri, Amazon Alexa ve bunlar kadar adını duyurmamış onlarca farklı sesli asistan hayatımızdan yer kapmaya çalışıyor.

 Google Asistan‘a verdiğiniz tek bir komutla birçok farklı işlevi yerine getirmesini sağlayabileceksiniz. Örneğin “Günaydın Google” dediğinizde, size hem hava durumunu söyleyecek, hem gazetelerinizi okuyacak, hem de kahveniz için su kaynatmaya başlayacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap