Google Arama’ya beklenen tema seçeneği geldi
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Arama’ya beklenen tema seçeneği geldi

0

Popüler arama motoru Google masaüstü aramalarında nihayet koyu tema seçeneğini kullanıcılara dağıtmaya başladı. 

 
Şimdilik bu özellik herkese açılmış değil. Ancak bazı şanslı kullanıcılar, aramaları esnasında karanlık moda geçebilecekleri yönünde Google’dan gelen bir bilgi mesajıyla karşılaşıyor.Yaklaşık bir ay kadar önce Google’ın masaüstü aramaları için karanlık mod seçeneğini test etmeye başladığı öğrenilmişti. Ancak şirket kullanıcılarına bu konuda herhangi bir kesin tarih vermekten geri kaçtı. Beklenen özelliğin ne zaman yayınlanacağı merak konusuyken, şimdi ilk sinyaller gelmeye başladı!

Google aramaları için koyu tema seçeneği geldi

Google, Android ve iOS uygulamalarına çok daha erken koyu tema seçeneğini aktarmıştı. Fakat şimdi geç de olsa masaüstü aramaları karanlık görünüme sahip olabiliyor. Elbette bu her kullanıcı için geçerli değil. Yalnızca kimi şanslı kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyor. Bunun sebebi ise ne yazık ki açıklanmadı. Ama iyi tarafından bakmak gerekirse, siyah arayüzün yaygın olarak kullanılmasına epey az bir zaman kaldı gibi görünüyor!

Belki siz de Google Arama’nın karanlık tema seçeneğinden erken faydalanan kullanıcılar arasında olabilirsiniz. Bu hak size tanındıysa aramalarınızda şöyle bir pencere ile karşılaşacaksınız:

Google sekmenizde “Koyu tema artık kullanılabilir,” yazısı ile karşılaştıysanız bu iyiye işaret! Hemen “Aç” butonuna tıklayarak simsiyah bir görünüme anında ulaşabilirsiniz. “Hayır, teşekkürler” butonunu işaretlerseniz ise muhtemelen bir süre daha bu bildirimle karşılaşmanız zor olacak. O yüzden uyarıyı onaylayıp daha sonra kapatmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede dilediğiniz zaman temayı değiştirmeniz mümkün olur.

Son yıllarda birçok sosyal medya platformu karanlık mod seçeneğini benimsemeye başladı. Instagram, Facebook, Messenger, WhatsApp, YouTube, Twitter ve daha çok sayıda servis, kullanıcılarına bu opsiyonu tanıyor. Hatta öyle ki bir süredir Microsoft Word belgelerinde dahi bu tema seçeneği bulunuyor. Yakında çok daha fazla platformda bu özellikle karşılaşacağımızı umuyoruz. Zira koyu görünüm göz yorgunluğunu azalttığı gibi enerji tasarrufu konusunda da kullanıcıya fayda sağlıyor.

Peki ya sizin Google arama sayfanızda koyu tema seçeneği görünüyor mu? Bizlerle yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

kaynak: https://www.aroged.com/2021/03/07/the-expected-theme-option-has-arrived-to-google-search-aroged/

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir