1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, arama ve haritalarda sanal doktor seçeneklerini gösterecek

Google, arama ve haritalarda sanal doktor seçeneklerini gösterecek
+ - 0

Google, internet üzerinden sanal sağlık hizmeti veren doktorları, arama sonuçlarına ve Haritalar uygulamasına yerleştirecek.

Koronavirüsün yayılmasını yavaşlatma çabalarının bir parçası olarak, dünya genelindeki bazı tıbbi tesisler şu anda hasta alımına kapatılmış durumda. Ancak koronavirüs salgını haricinde hasta olan birçok insan bulunuyor.

Böyle bir senaryoda Google, hasta olan insanlara yol göstermek için yakın zamanda yeni bir hizmeti kullanıma sunacak. Şirket, internet üzerinden video konferans yoluyla hizmet veren doktorları ve sağlık kuruluşlarını arama sonuçlarında ve Haritalar uygulamasında gösterecek.

Google, bu sayede koronavirüsün temas yoluyla bulaşmasını en aza indirmek istiyor. Google Health ürün yönetimi direktörü Julie Black, söz konusu özelliğin önümüzdeki hafta kullanıma açılacağını duyurdu.

İNTERNETTEN MUAYENE DÖNEMİ

Koronavirüs salgınının yayılmasının ardından birçok hastane, doktor ve akıl sağlığı uzmanı, internet üzerinden sanal bakım hizmeti de vermeye başlamıştı. Bu uzmanlar, artık Google sayesinde daha fazla hastaya ulaşabilecek ve teşhis koyabilecek.

kaynak: https://www.ensonhaber.com/google-arama-ve-haritalarda-sanal-doktor-seceneklerini-gosterecek.html

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap