Google, Arama Uygulamasına Hayvanların Artırılmış Gerçeklik Modellerini Ekledi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, Arama Uygulamasına Hayvanların Artırılmış Gerçeklik Modellerini Ekledi

0
 
 Google’ın Arama uygulamasında belirli hayvan isimlerini aratırsanız bir artırılmış gerçeklik sürprizi sizleri bekliyor olacak.

Teknoloji devi Google, Arama uygulamasına artırılmış gerçeklik destekli telefonlarda görüntüleyebileceğiniz sanal hayvan modellerini ekledi. 9to5google’ın haberine göre dağ keçisi, fener balığı, ayı, imparator penguen, Avrupa kirpisi, aslan, kaplan ve kurtları arattığınız zaman, ‘X’in (hayvan) gerçek boyuttaki haliyle tanışın’ yazılı bir kart beliriyor.

Kartta ayrıca ‘bölgenizde görüntüleyin’ yazılı bir tuş da bulunuyor. Bu tuş sayesinde arattığınız hayvanı, çevrenizde bir yere yerleştirebiliyorsunuz. Hayvanları hareket ettirebilir ve boyutlandırabilirsiniz. Hatta bu hayvanların kendine özgü ses ve görüntü efektleri de mevcut. Kaplan kükrüyor, köpek havlıyor ve kulaklarını kaşıyor, panda bambu yiyor ve kediler de patilerini yalıyor.

Özelliğe erişebilmek için uygulamanın kameranıza ve depolama alanınıza erişmesine izin vermeniz gerekiyor. 9to5google aynı zamanda teknoloji devinin NASA, Samsung, Volvo ve diğer teknoloji şirketleriyle gelecekte daha fazla artırılmış gerçeklik içeriği üretmek için ortaklık kurduğunu belirtiyor.

Kaynak: https://www.engadget.com/2019/06/01/google-augmented-reality-animals-search/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap