Google, Arama Sonuçlarına Kullanıcı Yorumu Özelliği Getirdi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Arama Sonuçlarına Kullanıcı Yorumu Özelliği Getirdi

0

Google, kullanıcıların arama sonuçları altına yorumlar ekleyebileceği yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Google, kendi kendini güncel tutmaya ve yeni özelliklerle tüm servislerinin kullanışlılığını artırmaya devam ediyor. Gelen son yenilik haberi ise oldukça ilgi çekici ve ‘şimdiye kadar neden yokmuş ki’ dedirten türden bir gelişmeye ait.

Artık Google kullanıcıları, yapılan aramalarda çıkan tüm sonuçlara yorum yapabilecek. Halihazırda mekanlar için aktif olan yorum özelliğine benzeyen bu yenilik, sınırlarını genişeterek tüm aramalar için geçerli hale gelecek ancak şimdilik gerçekleşen maçların sonuçlarına dair aramalarla sınırlı durumda.

Yorumların yayınlanması konusunda ise Google bir tür filtre kullanacak ve en iyi yorumların gösterildiği bir sistem oluşturacak. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar yaptıkları arama için tüm sonuçlara dair yorumlar görerek Google’ı bir tür forum olarak da kullanmış olacak diyebiliriz. Oldukça akıllıca bir özellik olan bu yeni yorum özelliği eksiksiz olarak, en geniş kapsamıyla ne zaman kullanıma sunulacak belirsiz ancak Google’ın gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra özelliği hemen uygulamaya koyması bekleniyor.

 
Adnan Güney diyor ki! Bu yeni uygulama ile acaba Google, yorumlar App’sini web kullanıcılarına açık hale getirecek mi? Google yorumlar App’sini web site sahibi siteler için kullandırmayan Google, bu yeni uygulama ile nasıl bir tavır sergileyecek merak konusu!
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap