Google arama çubuğuna yeni komut geliyor!
  1. Ana Sayfa

Google arama çubuğuna yeni komut geliyor!

0

Google arama çubuğu üzerinden verilen komutların sayısı artmaya devam ediyor. Teknoloji devi şimdilerde tarih filtresi üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Aradığımız her bilgiyi bulabildiğimiz Google, kullanıcı dostu geliştirmelerini sürdürüyor. Kullanıcılar arama sonuçlarını tarihe göre sıralayabiliyordu. Şimdi ise tarih filtresi üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Kullanıcılar yaptıkları aramalarda istedikleri bilgilere daha kolay ulaşabilmek için arama çubuğunda tarih filtrelemesi yapabilecek. Bunun, Google’ın web sitesindeki kullanıcı arayüzünü kullanmak yerine arama komutlarını kullanan kullanıcıları hedeflediğini söyleyebiliriz.

Google arama çubuğuna tarih filtresi geliyor!

Arama çubuğunda aşağıdaki komutlar yazılarak kolayca filtreleme yapılacak.

Yukarıdaki komutlara baktığımızda, ilk komutun “Avenger Endgame” ile ilgili 2019 yılından önceki içerikleri filtrelediğini görüyoruz. İkinci komutta ise 1 Nisan’dan sonra yayınlanan içerikler aranıyor. Üçüncü sırada ise 1 Mart ile 5 Mart arasında yayınlanan içerikler listeleniyor.

 
Benzer bir özellik, kullanıcı arayüzünde de mevcut. Bu özellik, aramalarını komutlarla yapan kullanıcıların işini kolaylaştıracak gibi duruyor. İstenilen tarihi arama çubuğuna yazıp görseldeki gibi filtrelemek yeterli olacak.

Bu arada yeni filtreleme yönteminin henüz beta halinde olduğunu hatırlatalım. Yine de denemek için Google’da kısa bir arama yapabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-arama-cubuguna-yeni-komut-geliyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap