Google, Android’deki tablet uygulamalarını güncelliyor
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google, Android’deki tablet uygulamalarını güncelliyor

0

 

Google, yıllık geliştirici konferansında verdiği Android tablet uygulamaları için güncelleme sözünü yerine getirmeye başladı. İlk güncelleme Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Keep’e gelecek.

Google, bu yıl düzenlenen I/O konferansının ilk gününde 20’den fazla uygulamasının Android tabletler için yeniden tasarlanacağını ve optimize edileceğini söylemişti. Teknoloji devi, bu planın bir parçası olarak  Google DriveDokümanlarE-TablolarSlaytlar ve Keep için yeni özellikleri kullanıma sundu.

Birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak

Google bir blog gönderisiyle sunacağı yeni özellikleri paylaştı. Şirket, Dokümanlar, E-Tablolar ve Drive, sürükle ve bırak özelliğini destekleyecek şekilde güncelledi. Artık kullanıcılar, uygulamalardan metin veya resimleri sürükleyip bırakarak kolayca taşıyabilir. Bu sayede uygulamalar arası aktarımlar basitleştirilmiş oldu.

Güncellemeyle sunulan özelliklerden bir diğerinde ise iki Drive penceresini yan yana açılabilecek. Kullanıcılar, Drive dosyalarını karşılaştırmak istediklerinde herhangi bir Drive dosyasındaki üç noktalı menü üzerinden ‘Yeni pencerede aç’ seçeneğiyle bu görünümü elde edebilecek.


Teknoloji devi son olarak tabletlerini bir klavyeyle kullananların DriveDokümanlar ve Slaytlar arasında hızla gezinmek için seç, kes, kopyala, yapıştır, geri al ve yinele gibi kısayolları kullanabileceğini duyurdu.

Google, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm kullanıcılarının bu özelliklerden faydalanabileceğini paylaştı.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir