Google, Android Uygulamalarının Platformlarını Artırıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, Android Uygulamalarının Platformlarını Artırıyor

0

Android Uygulamaları Artık Sadece Android Cihazlarla Sınırlı Olmayacak!

Google, piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni uygulama geliştirme kitiyle geliştiricilerin Android uygulamalarını, Android dışındaki platformlarda da sorunsuz çalışabilecek şekilde çalıştırmasına olanak sağlıyor.

Daha geçtiğimiz günlerde Google, Google Play oyunlarının bilgisayarda resmi bir şekilde oynanabilmesine olanak sağlayan Google Play Games PC’yi 5 ülkede kullanıma açmıştı. Görünüşe göre teknoloji devinin vizyonu çok daha büyükmüş.

Gelen habere göre Google, tüm Android uygulamalarının her platformda resmi bir şekilde çalışmasını sağlamak için bir proje geliştiriyor. Şirket, Android geliştiricilerine uygulamalarını her platformda düzgün çalışmasını sağlayacak bir araç sunmaya hazırlanıyor, gelin detaylara beraber göz atalım.

Google’ın yeni cihazlar arası yazılım geliştirme kiti

Bir blog gönderisinde Google, geliştiricilerin uygulamalarının Android cihazlarda ve Android olmayan telefonlarda, tabletlerde, TV’lerde, arabalarda düzgün çalışmasını sağlamak için ihtiyaç duydukları araçları içeren yeni bir cihazlar arası yazılım geliştirme kitini ve daha fazlasını piyasaya sürdüğünü belirtti.

Yeni yazılım geliştirme kiti, geliştiricilerin uygulamalarıyla üç önemli şey yapmasına olanak sağlıyor: Yakındaki cihazları keşfetme, cihazlar arasında güvenli bağlantılar kurma ve bir uygulamanın deneyimini birden fazla cihazda barındırma. Google’ın geliştirdiği yeni cihazlar arası yazılım geliştirme kiti, çoklu cihaz bağlantısı sağlamak için Wi-Fi, Bluetooth ve ultra geniş bant kullanıyor.

 

Cihazlar arası yazılım geliştirme kiti şu anda geliştirici önizlemesinde mevcut ve şimdilik yalnızca Android telefonlar ve tabletlerde çalışıyor ancak Google, önünde sonunda desteği iOS ve Windows dahil olmak üzere birçok platforma genişletmek istiyor. Ancak bunun ne zaman olacağına dair bir haber yok. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 

Kaynak:https://www.theverge.com/2022/8/27/23324635/google-cross-device-android-apps-sdk-windows-ios-phones-tablets 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap