Google, Android Uygulamaları İçin Yeni Sınırlandırmalar
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, Android Uygulamaları İçin Yeni Sınırlandırmalar

0
Google, Android uygulamalarına bazı önemli sınırlamalar getirmeye hazırlanıyor. Bu yeni sınırlamalar ile birlikte, uygulamalar artık cihazınızda yüklü olan diğer uygulamaları göremeyecek.Önümüzdeki ayın başlarından itibaren, aynı cihazda yüklü olan diğer uygulamalar hakkında bilgi toplayan Android 11 uygulamaları, güncellenen Google politikaları uyarınca artık Play Store’a kabul edilmeyecek. Google, bu yeni politika değişikliğine gerekçe olarak, bir cihazda yüklü olanların gizli olmasını ve öyle kalması gerektiğini gösteriyor. Şirket, geliştiricilere uygulamalarını güncellemelerini veya bu tür verilerin uygulamalarının işlevselliği için gerekli olduğuna dair kanıt sağlamalarını istedi.

Açıklama, “Google, bir kullanıcının cihazında yüklü uygulamaların listesini kişisel ve hassas bilgiler olarak görüyor ve bu listeyi yalnızca uygulamanızın temel kullanıcıya yönelik işlevselliği veya amacına uygunsa kullanmasına izin verecek” şeklinde.

Virüsten koruma uygulamaları, dosya yöneticileri ve web tarayıcıları varsayılan olarak bu yeni politikadan muaf tutuluyor. Banka ve dijital cüzdan uygulamalarına güvenlik nedenleriyle geçici geçiş izni veriliyor. Diğer geliştiricilerin ise, uygulamalarının bu veriler olmadan düzgün çalışamayacağına dair kanıt sağlamaları gerekiyor.

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap