1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Android kullanıcılarının nefret ettiği bir reklam türünü yasakladı!


+ - 0

Google, yaptığı kısa bir yazılı açıklama ile kilit ekranı ile ilişkisi olmayan uygulamaların kilit ekranında reklam göstermesini yasakladı.

Google Play Store’da binlerce, hatta milyonlarca uygulama bulunmaktadır. Geliştiricilerin yayınladıkları uygulamalar üzerinden gelir elde etmeye çalışırken en çok başvurduğu yöntem kullanıcılara uygulama içi reklam göstermektir.

Kullanıcılar bir noktaya kadar uygulama içi reklamlara katlansalar da bazı geliştiriciler reklamın dozunu tutturamaz ve kilit ekranında dahi reklam gösterir. Burada bu geliştiricilerin pek de iyi niyetli olduğunu söyleyemeyiz.

Google’da bunun bir sorun olduğunu fark etmiş olacak ki yeni yayınladığı açıklama ile ‘amacı kilit ekranı ile ilişkili olmayan’ uygulamaların kilit ekranında reklam göstermesini yasakladı. Böylece kötü amaçlı pek çok geliştirici uygulamayı güncellemek zorunda kalacak.Bu noktada ‘amacı kilit ekranı ile ilişkili olmayan’ ifadesi önem taşıyor. Zira eğer üçüncü taraf bir kilit ekranı uygulaması kullanıyorsanız kilit ekranında reklam görmeye devam edebilirsiniz. Bu uygulamalar reklam politikası değişikliğinden muaf tutuluyor.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap