Google, Android 12’nin sunum tarihini açıkladı

Arama devi Google, aylardır test ettiği Android 12 işletim sistemini ne zaman tanıtacağını resmi olarak duyurdu. Etkinlik geleneksel olarak Sundar Pichai'nin konuşmasıyla başlayacak.

Arama devi Google, aylardır test ettiği Android 12 işletim sistemini ne zaman tanıtacağını resmi olarak duyurdu. Etkinlik geleneksel olarak Sundar Pichai‘nin konuşmasıyla başlayacak.


Google, I/O 2021 etkinliklerinin bir programını yayınladı. Şirket, 18 Mayıs‘ta gerçekleşecek bu etkinlikte uzun zamandır beklenen Android 12‘yi tanıtacak.

Sürpriz özellikler tanıtılabilir

Klasik olarak, üç günlük Google I/O konferansı CEO Sundar Pichai’nin konuşmasıyla başlayacak ve Google’ın CEO‘su birkaç aydır test edilen Android 12‘nin tanıtılacağı bir açılış yapacak. 

İşletim sisteminin en yeni versiyonunda hem Google’ın geliştirdiği hem de iOS’ta halihazırda mevcut olan işlevler olacak. Bu durum şaşırtıcı değil, çünkü son yıllarda iki rakip işletim sistemi gittikçe daha fazla birbirine benzer hale geldi.

Sunumdan sonra, Android 12‘de yeni teknolojileri ve API‘leri en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı gösteren ikinci bir geliştirici konuşması olacak. Etkinlik gününe kadar, bazı yenilikleri gizli tutmak istediği için Google’ın tüm programı önceden yayınlamadığını belirtmekte fayda var. En azından erişilebilirlik, reklamcılık, artırılmış gerçeklik, Google Asistan, makine öğrenimi ve akıllı ev hakkında konuşulacağı kesin. Biz de 18-20 Mayıs‘ta Google I/O‘da anlatılacak ilginç her şeyi sizlerle paylaşacağız.

kaynak: https://events.google.com/io/program/discover

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'de tam kapanma süreci bu akşamdan itibaren başlıyor. İçişleri Bakanlığı'nın bugünkü genelgesine göre kısıtlamadan muaf olanlar, kısıtlamada çalışanlar için 'görev belgesi' düzenlenecek. Peki, görev belgesi nedir? e-Başvuru sisteminden görev belgesi nasıl alınıyor?

Görev belgesi ‘e-Devlet’ten nasıl alınıyor? Görev belgesi genelgesi

Koronavirüs mücadelesinde dünya genelinde aşılama programları hızla devam ettirilirken bilim insanları da bir yandan salgını bitirecek diğer çözümlerle ilgili çalışmalarına devam ediyor. 'Nano' parçacıklar tasarlayan bilim insanları bu yöntemle Kovid-19'u tuzağa çekerek yok etmeyi amaçlıyor.

Bilim insanlarından büyük buluş: Kovid-19’a ‘nano’ tuzak!