1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google AI’nin yeni özellikleri

Google AI’nin yeni özellikleri
0

Google AI, Fotoğrafları Paylaşma Değeri Olup Olmadığını Size Söyleyebilir Google AI‘nin yeni özelliği sayesinde Fotoğraflarınız hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaksınız. Google AI Fotoğraflarınızı Otomatik Sanat Eleştirmeni Gibi Değerlendirecek.

Google AI‘nin yeni özelliği sayesinde Fotoğraflarınız hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaksınız. Google AI Fotoğraflarınızı Otomatik Sanat Eleştirmeni Gibi Değerlendirecek.


Fotoğraf uygulamaları resimlerinizde nesneler bulmanıza yardımcı olabilir, ancak bu görüntülerin paylaşmaya değip değmeyeceğini size söylemezler. 

 Fotoğrafları hem teknik olarak hem de estetik olarak beğenilerinize dayalı olarak derecelendirmek için derin bir konvülsiyonal sinir ağı kullanan bir Neural Image Assessment (NIMA) sistemi üzerinde ayrıntılı bir çalışma yapıyor. 
 Sistem farklı alanlarda bir resmin toplam kalitesini veren derecelerin histogramına (fotoğraf yarışmalarından gibi) dayanan bir dizi resim üzerinde eğitim verir; elbette sadece ortalama bir puan veya basit bir yüksek/ düşük derecelendirme değildir. Farklı Distorsiyon seviyelerine sahip bir fotoğraf.

Sonuç fotoğrafları değerlendirirken ortalama insan puanına yakın puanlama yapan yeni bir AI Naural Network Sistemi diyebiliriz.

Kısaca bulanık ve zayıf kalite de çekilmiş binlerce fotoğraf arasından çok daha hızlı paylaşmaya değer fotoğrafları bulup, ayırabileceğiniz anlamına geliyor. Elbette Google otomatik düzenleme araçlarını da bu anlamda kullanabileceğinizi belirtiyor. Google Research Blog

Google AI Fotoğraflarınızı Otomatik Sanat Eleştirmeni Gibi Değerlendirecek

Bu hafta I / O ’17 konferansında Google, diğer AI‘ların oluşturulmasına yardımcı olabilecek bir yapay zeka olan AutoML projesinin ayrıntılarını paylaştı. Karmaşık sürecin bazılarını otomatikleştirerek, AutoML, makine öğrenmeyi uzmanlar tarafından daha kolay erişilebilir kılabilir.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap